GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Tyszanie odkuli się w derbach województwa śląskiego

09.12.2021 r. GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
09.12.2021 r. GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W czwartek 9.12.2021 r. w meczu 29. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy wygrał z Zagłębiem Sosnowiec. Tyscy fani wreszcie mieli powody do zadowolenia. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu w Tychach.

Tyszanie w poprzednim meczu przegrali u siebie z Ciarko STS Sanok aż 2:7, dlatego bardzo chcieli odkuć się w derbach województwa śląskiego. Zagłębie w 28. kolejce powalczyło we wtorek z Comarch Cracovią ulegając tylko 1:2. Jednak sosnowiczanie przyjechali do Tychów z serią czterech porażek z rzędu oraz bez wygranej w tym sezonie z GKS-em (trzy przegrane).

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec, 9.12.2021r.

Tyszanie wygrali pierwszą tercję 1:0, zdobywając gola w przewadze jednego zawodnika. W 18. minucie Alex Szczechura zagrał zza bramki. Niespodziewanie krążek trafił do Christiana Mroczkowskiego, który skierował krążek do siatki. Zaskoczony bramkarz Zagłębia Andriej Fiłonienko nie zdołał go zastrzymać.

Od 26. minuty było 2:0. Gospodarze rozmontowali obronę sosnowiczan. W ostatniej fazie akcji Mroczkowski podał do Bartłomieja Jeziorskiego, który strzelił do pustej bramki. Na sześć sekund przed końcem II tercji GKS dorzucił trzeciego gola. Bramkarz Zagłębia poradził sobie z Jegorem Fieofanowem, ale krążek trafił do Denisa Sierguszkina, który strzelił pod poprzeczkę. W III tercji kibice goli już nie zobaczyli.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Christian Mroczkowski (18), 2:0 Bartłomiej Jeziorski (26), 3:0 Denis Sierguszkin (40)