Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gliwice bez poradni chorób zakaźnych. Władze szpitala na ul. Radiowej odsyłają chorych do innych miast

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Gliwice bez poradni chorób zakaźnych. Szpital przy ul. Radiowej rozwiązał umowę z NFZ. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Gliwice bez poradni chorób zakaźnych. Szpital przy ul. Radiowej rozwiązał umowę z NFZ. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Paweł Kurczonek / Polska Press
W nowym roku Gliwice zostaną bez poradni chorób zakaźnych. Szpital spółki Vito-Med przy ul. Radiowej 2 rozwiązał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Władze szpitala odsyłają chorych do Bytomia, Rudy Śląskiej i Świętochłowic, a NFZ informuje, że na Śląsku działa 12 poradni chorób zakaźnych. Prezes szpitala tłumaczy decyzję prowadzoną reorganizacją placówki.

Szpital na ul. Radiowej w Gliwicach bez poradni chorób zakaźnych

O rozwiązaniu umowy na świadczenia udzielane w ramach poradni, władze szpitala przy ul. Radiowej poinformowały w lakonicznym komunikacie.

- W związku z rozwiązaniem umowy na świadczenia udzielane w PORADNI CHORÓB ZAKAŹNYCH informujemy że z dniem 31 grudnia 2022 poradnia zostaje zamknięta – informuje szpital przy ul. Radiowej (pisownia oryginalna).

Nieco więcej dowiadujemy się z maila otrzymanego od Anny Czagan, prezes gliwickiej placówki.

- Spółka za porozumieniem stron, rozwiązała w tym zakresie umowę z NFZ. Decyzja ta jest podyktowana względami organizacyjnymi, w szczególności prowadzoną reorganizacją szpitala, który przede wszystkim będzie skupiać się na kompleksowym leczeniu pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, w tym pacjentów po udarach – czytamy w przesłanej wiadomości.

Ponadto prezes Czagan pisze, że poradnia będzie działała komercyjnie do czasu zakończenia okresu wypowiedzenia umów. Śląski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że umowa ze szpitalem została rozwiązana na wniosek świadczeniodawcy bez okresu wypowiedzenia.

Zarejestrowanych około dwa tysiące pacjentów

Według nieoficjalnych informacji, w poradni chorób zakaźnych gliwickiego szpitala na przyszły rok było zarejestrowanych ok. 2 tys. pacjentów. Anna Czagan w przesłanym mailu informuje, że tych osób jest mniej.

- Pacjenci poradni (ok. 1100 osób) są informowani o zaistniałej sytuacji oraz o miejscach w których są udzielane świadczenia w powyższym rodzaju i zakresie – pisze prezes Czagan (pisownia oryginalna).

A osoby korzystające z gliwickiej poradni na pewno nie będą zadowolone na wieść, że na najbliższą pomoc mogą liczyć w odległym o ponad 20 km Bytomiu. W dalszej części komunikatu opublikowanego na stronie internetowej vitomed.pl czytamy, że najbliższe poradnie chorób zakaźnych znajdują się w poniższych miastach:

  • Bytom, ul. aleja Legionów 49, tel. 32 281 92 44
  • Ruda Śląska, ul. Wawelska 7, tel. 32 248 24 65
  • Świętochłowice, ul. Chorzowska 46, tel. 32 245 50 41

Gliwicach bez poradni chorób zakaźnych – co na to NFZ?

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że w województwie śląskim funkcjonuje 12 poradni chorób zakaźnych – w Cieszynie, 2 w Tychach, Częstochowie, Raciborzu, Zawierciu, 2 w Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Wodzisławiu Śląskim, Katowicach i Bielsku-Białej. Szczegółowy wykaz placówek można znaleźć na stronie internetowej gsl.nfz.gov.pl. Ponadto fundusz zapewnia, że dąży do przywrócenia poradni w Gliwicach.

- Śląski Odział Wojewódzki NFZ mając na uwadze dobro pacjentów i potrzebę funkcjonowania tego typu poradni w Gliwicach, prowadzi rozmowy w celu uruchomienia poradni chorób zakaźnych – zapewnia NFZ.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera