Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gliwice: Biura jak marzenie w dawnych wnętrzach Studium Nauczycielskiego

MAKI, materiały UM Gliwice, www.sztuka-wnetrza.pl
Tak zmieniły się wnętrza dawnego Studium Nauczycielskiego przy ul. Królowej Bony w Gliwicach
Tak zmieniły się wnętrza dawnego Studium Nauczycielskiego przy ul. Królowej Bony w Gliwicach Budzik Studio © XSolve i Chilid
Chaos room, sala kinowa, miejsca do wyciszenia i wypoczynku. Przede wszystkim zaś przyjazne i piękne miejsca do pracy. Tak zmieniły się wnętrza dawnego Studium Nauczycielskiego przy ul. Królowej Bony w Gliwicach. Tam działają dwie gliwickie firmy informatyczne XSolve i Chilid.

Wnętrza zabytkowego budynku dawnego Studium Naczycielskiego przy ul. Królowej Bony 13 w Gliwicach zupełnie odmienione. Powstały tam m.in. powierzchnie biurowe dla firm XSolve, tworzącej złożone produkty internetowe oraz Chilid, projektującej aplikacje internetowe oraz prototypy produktów webowych. Projekt na miarę ich potrzeb wykonało Biuro Projektów Rafał Drobczyk wraz z Anną Zarudzką oraz Chilid.

Ich wnętrza po prostu zachwycają! Na gliwicką realizację można zagłosować.

Dane Studium Nauczycielskie zmieniło się nie do poznania. Do siedziby firm wchodzi się w zaskakujący sposób. Nie ma recepcji – wejście prowadzi przez wewnętrzną kawiarnię, zaprojektowaną specjalnie dla pracowników. Dominuje cegła, kolorowe kafelki, palmy w donicach i neon z napisem „Do not enter if you are afraid to” („Nie wchodź, jeśli się boisz”).

W głównej części open space (dawnej sali gimnastycznej, znanej też wielu gliwiczanom z zajęć aerobicu) na ogromnej powierzchni parteru i wybudowanej nad nim antresoli pracują programiści. Do otwartej przestrzeni przylega szereg mniejszych, przeszklonych sal spotkań.
Oprócz miejsc służących do pracy, zadbano także o przestrzeń integracji i relaksu, jaką stanowi mała salka kinowa czy tzw. chaos room.

Projekt autorstwa Biura Projektów Rafał Drobczyk i Anna Zarudzka oraz Chilid, znalazł się w ogólnopolskim konkursie Polska Architektura XXL organizowanym przez Grupę Sztuka Architektury. Bierze w nim udział blisko 100 kandydatów, którzy walczą w kategoriach: architektura, wnętrza i krajobraz. Głosowanie potrwa do 28 lutego (więcej na stronie www.sztuka-architektury.pl).

Laureaci Plebiscytu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą znani architekci i pracownie z całego kraju. Robert Konieczny (KWK PROMES).

Wyniki głosowania internatów poznamy na początku marca, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się 22 marca 2018 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

(źródło:UM Gliwice, www.sztuka-wnetrza.pl)

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty