Gliwice: Pola Nadziei obsadzone. Wielka akcja hospicjum i...

  Gliwice: Pola Nadziei obsadzone. Wielka akcja hospicjum i ważny cel ZDJĘCIA

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: Pola Nadziei obsadzone. Wielka akcja hospicjum i ważny cel ZDJĘCIA
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. Mat. UM Gliwice

  500 dzieci z gliwickich i zabrzańskich szkół dołączyło, na zaproszenie Hospicjum w Gliwicach, do wielkiej akcji Pola Nadziei. Była także kwesta i wciąż potrzeba wolontariuszy.
  Nadzieja, radość, wsparcie dla terminalnie chorych i propagowanie ważnej idei hospicyjnej - ważne zagadnienia, które dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z hospicjum i nauczycieli przestają być tematami tabu. Nic dziwnego, że akcja Pola Nadziei, organizowana przez hospicjum w Gliwicach, miała radosny charakter.

  Zobaczcie zdjęcia z akcji Pola Nadziei:
  Zobacz galerię


  Barwny korowód wyruszył z gliwickiego Rynku od Parku Chopina, gdzie na przygotowanej dzięki zaangażowaniu pracowników Miejskiego Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach rabacie dzieci posadziły cebulki żonkili. Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego dołączyło do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. A na jego zaproszenie - młodzi gliwiczanie wraz z nauczycielami, przedstawiciele mediów, samorządu.

  Uczestników tej wielkiej i ważnej akcji powitał dyrektor hospicjum, dr Artur Pakosz. To szczególny i ważny dla hospicjum rok, bo rozpoczęła się tak wyczekiwana rozbudowa hospicjum. Wszystko to dzięki hojności darczyńców, indywidualnych, firm oraz wsparciu samorządu m.in. Gliwic i Knurowa.

  Za organizację akcji ze strony hospicjum odpowiedzialny był Krzysztof Gryc. Jak przypomina, celem programu Pola Nadziei jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych, przedstawienie możliwość niesienia pomocy oraz pozyskanie funduszy na opiekę terminalnie chorych i rozbudowę hospicjum. Także dzisiaj młodzi wolontariusze zachęcali do zapełniania hospicyjnych puszek.

  - Akcja będzie trwała, aż do początku maja 2019 r. Wówczas odbędzie się finał tej edycji akcji - podkreśla Krzysztof Gryc.

  Krzysztof Gryc Wyposażył także w szkoły takie same, jak zatknięta na Polu Nadziei, tabliczki oraz cebule żonkili. Tak więc po raz pierwszy akcja z Parku Chopina wywędruje do gliwickich szkół, przy których takie żonkilowe rabaty powstaną. By wszystkim przypominać o wyjątkowej, hospicyjnej idei.

  Pola Nadziei to akcja organizowana na rzecz osób terminalnie chorych, zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care.

  Wolontariusze ciągle potrzebni

  Wciąż potrzeba wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas tradycyjnej, listopadowej kwesty w dniach od 1 do 4 listopada. Każdy może się włączyć w tę akcję. Na kwestowanie z puszką trzeba poświęcić tylko 2 godziny swojego czasu, a można w wyjątkowy sposób dołączyć się do wspólnej akcji rozbudowy hospicjum.

  - Cel jest niezmienny. Rozbudowa Hospicjum, która rozpoczęła się już na dobre. Obecnie wznoszone są fundamenty i mury nowego budynku. Na ten cel zebraliśmy wspólnie ponad 2mln złotych. To ogromna kwota ale jeszcze dużo przed nami - wiemy, że się uda - podkreśla Krzysztof Gryc, który jest także koordynatorem kwesty.

  Jak dołączyć do grona wolontariuszy? Wystarczy wejść na stronę hospicjum i zarejestrować się.
  Więcej informacji na www.hospicjum.gliwice.pl

  Jeśli możesz: przekaż 1 proc. podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach KRS 0000001834 lub wpłać dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach na poniższy rachunek bankowy 59 1050 1298 1000 0024 2628 2386 - apelują w hospicjum.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA