Gliwice uczczą na Rynku pamięć zmarłego prezydenta Gdańska...

  Gliwice uczczą na Rynku pamięć zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

  MAKI/mat.prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gliwice uczczą na Rynku pamięć zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

  ©Fot. D. Nita- Grabiec/gliwice.eu

  Gliwiczanie uczczą pamięć zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza w sobotę na gliwickim Rynku. Nadal można wpisywać się do księgi kondolencyjnej w Willi Caro. Na uroczystości pojechał prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, także jako przewodniczący Związku Miasta Polskich.
  Gliwice uczczą na Rynku pamięć zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

  ©Fot. D. Nita- Grabiec/gliwice.eu

  Prezydent Zygmunt Frankiewicz pojechał na uroczystości pogrzebowe do Gdańska, zaś mieszkańcy Gliwic będą mogli mu oddać hołd w sobotę, podczas trwania gdańskich uroczystości.

  W Gdańsku odbędzie się także posiedzenie Związku Miast Polskich, któremu to gremium prezydent Frankiewicz przewodniczy.. W związku z gdańskimi wydarzeniami, zostało ono przeniesione z Radomia).

  Księga kondolencyjna, do której można wpisać kilka osobistych słów i pożegnać prezydenta Gdańska, wystawiona jest w Gliwicach w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A). Będzie dostępna dziś do godz. 18.00 oraz w sobotę w godz. 11.00–17.00.

  - W trakcie sobotnich uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie można oddać mu hołd. W Gliwicach znicze i świece będziemy mogli zapalić przy zdjęciu tragicznie zmarłego, ustawionym przy Ratuszu pod rzeźbą Matki Boskiej - informuje oficjalna strona miasta.

  O taką formę uczczenia pamięci Pawła Adamowicza zaapelowali wspólnie do samorządowców prezydenci Sopotu, Warszawy i Gliwic:

  Apel Prezydentów Miast
  Żegnamy Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska, wspaniałego człowieka, wielkiego samorządowca, naszego Przyjaciela z Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich. Apelujemy do włodarzy wszystkich samorządów, aby w czasie sobotnich uroczystości pogrzebowych umożliwili swoim mieszkańcom zebranie się na centralnych placach swoich miast i zapalenie zniczy. W obecnej sytuacji jedynie nasze myśli i wsparcie duchowe są w stanie wesprzeć Rodzinę i mieszkańców Gdańska. Niech ten okres żałoby będzie czasem zadumy, spokoju i zastanowienia.
  Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu, Rafał Trzaskowski - Prezydent m.st. Warszawy, Zygmunt Frankiewicz - Prezydent Gliwic
  Oficjalny kalendarz uroczystości w Gdańsku:

  Piątek, 18 stycznia, o godz. 17.00 trumna z ciałem prezydenta Adamowicza zostanie na 24 godziny wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Stamtąd w piątek wyruszy pochód, który odprowadzi trumnę do Bazyliki Mariackiej, gdzie prezydent zostanie pochowany. Pogrzeb odbędzie się w sobotę w południe.

  Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska będzie obowiązywać od piątku, od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00.  CZYTAJ TAKŻE:
  Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje. Zmarł po zamachu w czasie Finału WOŚP w Gdańsku


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn reporterów DZ  Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gliwice uczczą pamięć Prezydenta Adamowicza

  Ryszard B. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Chwała Prezydentom, za inicjatywę spotkań. Byłem w południe na rynku w Gliwicach. Niestety, włodarze miasta ograniczyli się tylko do wystawienia żałobnego portretu zamordowanego Prezydenta i kosza...rozwiń całość

  Chwała Prezydentom, za inicjatywę spotkań. Byłem w południe na rynku w Gliwicach. Niestety, włodarze miasta ograniczyli się tylko do wystawienia żałobnego portretu zamordowanego Prezydenta i kosza kwiatów. Z rozmów z wieloma osobami obecnymi na tej smutnej uroczystości wynika. że spodziewali się, że na miejscu będzie telebim. Czy tak trudno było go zainstalować? Czy akurat w tym podniosłym momencie głośnie dźwigi o napędzie spalinowym musiały rozbierać choinkę tuż obok tłumu żałobników? Jeśli włodarze miasta czytają te komentarze, będę zobowiązany za odpowiedź na me w zasadzie retoryczne pytania. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rynek

  Aneta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pomyślałam to samo, kiedy wczoraj zapalałam znicz...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA