Nasza Loteria

Gliwice. Zaczęła się budowa pierwszej w Europie piłkarskiej hali pneumatycznej z budynkiem zaplecza. Buduje ją za 7,5 mln firma Marco

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
W Gliwicach, a właściwie na granicy Gliwic i Zabrza, rozpoczęła się budowa Marco Football Center – całorocznego obiektu sportowego przeznaczonego zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów piłki nożnej. Wizualizacja obiektu.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Gliwicach, a właściwie na granicy Gliwic i Zabrza, rozpoczęła się budowa Marco Football Center – całorocznego obiektu sportowego przeznaczonego zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów piłki nożnej. Wizualizacja obiektu.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Materiały prasowe
Na początku grudnia 2020 r. zaczęła się budowa Marco Football Center w Gliwicach. Główną częścią inwestycji wartej 7,5 mln zł jest pierwsza w Europie piłkarska hala pneumatyczna połączona z wielofunkcyjnym budynkiem zaplecza. Finał budowy jest przewidziany na wiosnę 2021 r.

W Gliwicach, a właściwie na granicy Gliwic i Zabrza, rozpoczęła się budowa Marco Football Center – całorocznego obiektu sportowego przeznaczonego zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów piłki nożnej.

Zobacz wizualizacje Marco Football Center i zdjęcia z placu budowy. Kliknij w galerię zdjęć.

Hala pneumatyczna będzie sercem inwestycji wartej 7,5 mln

Główną częścią inwestycji wartej 7,5 mln zł będzie piłkarska hala pneumatyczna, trwale połączona z wielofunkcyjnym budynkiem zaplecza. To będzie pierwsza tak nowoczesna konstrukcja powstanie w Europie!

Marco Football Center ma zapewnić znakomite warunki szkolenia i gry w piłkę dzięki całorocznemu zadaszeniu, wysokiej jakości sztucznej nawierzchni i komfortowym warunkom zaplecza, szatni a nawet gabinetowi fizjoterapii.

Kompleks Marco Football Center powstaje na granicy Gliwic i Zabrza

Sportowy kompleks powstaje w dzielnicy Ligota Zabrska, na granicy Gliwic i Zabrza. Działka pomiędzy ulicami Ceglarską a Pocztową ma prawie 14,5 tys. mkw.

W ramach Marco Football Center powstaną następujące obiekty:

  1. Hala pneumatyczna 90 x 60 m rozpięta nad boiskiem 85 x 55 m ze sztuczną nawierzchnią.
  2. Budynek zaplecza sportowo-socjalnego 60 x 10 m, trwale połączony z kopułą hali.
  3. Otwarte boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią 50 x 25 m otoczone piłkochwytem.
  4. Plac rozgrzewkowo-rekreacyjny z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych.

Inwestorem kompleksu jest gliwicka firma Marco sp. z o.o., produkująca specjalistyczne elementy znakowania dla największych koncernów w branży automotive, elektronicznej, mechanicznej i zbrojeniowej.

Marco Football Center powstaje z miłości do piłki nożnej

Innowacyjna firma, kierowana przez Marka Ślibodę, jest także znana z autorskiego sposobu zarządzania, filozofii działania i podejścia do społecznej odpowiedzialności biznesu. Wielokrotnie nagradzana, doceniana i podawana jako przykład prężnego rozwoju w oparciu o wizję i pasję. Sportowa pasja i wizja przyszłych sukcesów przyświecają również nowej inwestycji w Marco Football Center.

- Nowoczesny obiekt piłkarski pozwoli wynieść rozwój lokalnego futbolu w nowy wymiar - przekonują przedstawiciele firmy Marco. - Zarówno zawodowi piłkarze jak i amatorzy docenią najwyższej jakości sztuczną trawę, sportowe wyposażenie, a specjalistyczne zadaszenie pozwoli cieszyć się grą bez względu na warunki atmosferyczne - dodają.

Sportowym partnerem piłkarskiej inicjatywy jest Akademia Piłkarska Team, której podopieczni będą już niebawem trenować na jednym z najnowocześniejszych obiektów w tej części Europy.

Nie bez znaczenia będzie także atmosfera oraz pasja, która już na etapie budowy towarzyszy wszystkim zaangażowanym w ten projekt. To właśnie z miłości do piłki nożnej oraz ogromnego zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności zrodził się pomysł budowy Marco Football Center.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
set
18 stycznia, 17:16, Gość:

A w Szczecinie przypadkiem już takiej nie mają?

mają w Szczecinie i nie tylko, ale jak jakość, pomimo, że to nowa hala, pozostawia wiele do życzenia. Zabrze też się chwali, że będą mieli nową halę...linkową z folia bąbelkową...technologia jak z archeologicznych wykopalisk. Cały czas liczy się koszt postawienia ,a nie koszty utrzymania. Ale przecież urzędnicy nie wydają swoich pieniędzy, więc maja to w "poważaniu".

s
set

Nie jest to pierwsza taka hala w Europie połączona z budynkiem, poza tym, to żadna nowość. Takie hale funkcjonują już od kilku lat ( łączone z innymi budynkami), ale rozumiem, że każde równanie w górę jest wyczynem w Polsce. Szczerze, jeśli takie rzeczy są dla nas nowością, to pokazuje czym się chwalimy i ekscytujemy i w którym miejscu jesteśmy...

G
Gość

A w Szczecinie przypadkiem już takiej nie mają?

G
Gość

Dobra wiadomosc w tych smutnych czasach.

G
Gość

Na jakiej granicy między Gliwicami a Zabrzem jeśli od miejsca zbudowania przyszłej hali do rogatek Zabrza jest co najmniej 4 km.

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni