Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głosuj w konkursie OFF Science - Przegląd Garażowych Wynalazków

materiał partnera
Grzegorz Gorzaniak, Bogumił Skoczylas, Paweł Sobczak - Optymalizacja procesów przemysłowych za pomocą problemu komiwojażeraStworzyliśmy uniwersalny program, który zoptymalizuje proces obróbki detalu w procesie przemysłowym przy wykorzystaniu Problemu Komiwojażera. Program optymalizuje cały proces produkcyjny, dla wielu narzędzi użytych podczas wykrawania blachy. Uwzględnia zmianę narzędzia przy krawędzi stołu, pozwala określić położenie poszczególnych narzędzi przy krawędzi stołu. Jak już wspomnieliśmy wyżej, program działa dla całego procesu produkcyjnego i obecnie jest testowany w celu wyznaczenia zysku z optymalizacji.Aby zoptymalizować proces obróbki w naszym programie wystarczy wczytać pliki stworzone w programach używanych w przemyśle do projektowania wyglądu obrabianego detalu. W przypadku wykrawarek, na jakich pracowaliśmy, mieliśmy do czynienia z oprogramowaniem TOPS 300, który generował pliki z rozszerzeniem TMT. Zakładamy, że musimy wykroić 30 otworów o tej samej średnicy w arkuszu blachy. W tym konkretnym przypadku zysk z optymalizacji naszym programem w stosunku do optymalizacji programem Tops 300 wynosi około 8,3%. Umożliwia wygenerowanie nowego już, zoptymalizowanego, a co za tym idzie, zmodyfikowanego pliku TMT. Program jest bardziej funkcjonalny, inżynier używający programu naciśnie tylko dwa przyciski jeden do wczytania pliku, natomiast drugi do wygenerowania i zastąpienia pliku. Usprawni to procesy przemysłowe na całym świecie. Nasz program daje większe efekty od programów przemysłowych o średnio 10%, co w cyklu 24-godzinnej produkcji daje ogromne korzyści producentom.
Grzegorz Gorzaniak, Bogumił Skoczylas, Paweł Sobczak - Optymalizacja procesów przemysłowych za pomocą problemu komiwojażeraStworzyliśmy uniwersalny program, który zoptymalizuje proces obróbki detalu w procesie przemysłowym przy wykorzystaniu Problemu Komiwojażera. Program optymalizuje cały proces produkcyjny, dla wielu narzędzi użytych podczas wykrawania blachy. Uwzględnia zmianę narzędzia przy krawędzi stołu, pozwala określić położenie poszczególnych narzędzi przy krawędzi stołu. Jak już wspomnieliśmy wyżej, program działa dla całego procesu produkcyjnego i obecnie jest testowany w celu wyznaczenia zysku z optymalizacji.Aby zoptymalizować proces obróbki w naszym programie wystarczy wczytać pliki stworzone w programach używanych w przemyśle do projektowania wyglądu obrabianego detalu. W przypadku wykrawarek, na jakich pracowaliśmy, mieliśmy do czynienia z oprogramowaniem TOPS 300, który generował pliki z rozszerzeniem TMT. Zakładamy, że musimy wykroić 30 otworów o tej samej średnicy w arkuszu blachy. W tym konkretnym przypadku zysk z optymalizacji naszym programem w stosunku do optymalizacji programem Tops 300 wynosi około 8,3%. Umożliwia wygenerowanie nowego już, zoptymalizowanego, a co za tym idzie, zmodyfikowanego pliku TMT. Program jest bardziej funkcjonalny, inżynier używający programu naciśnie tylko dwa przyciski jeden do wczytania pliku, natomiast drugi do wygenerowania i zastąpienia pliku. Usprawni to procesy przemysłowe na całym świecie. Nasz program daje większe efekty od programów przemysłowych o średnio 10%, co w cyklu 24-godzinnej produkcji daje ogromne korzyści producentom. Grzegorz Gorzaniak, Bogumił Skoczylas, Paweł Sobczak - Optymalizacja procesów przemysłowych za pomocą problemu komiwojażera
Podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE jego organizatorzy niezmiennie chcą promować specyficzną kulturę wynalazców-amatorów, która zajmuje wyjątkowo ważne miejsce w technicznej tradycji Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. – W tym celu postanowiliśmy już po raz trzeci zorganizować konkurs OFF Science. Autorzy najciekawszych propozycji zaprezentują autorskie konstrukcje, pomysły i koncepcje 26 stycznia w swojej strefie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas Festiwalu.

Po zamknięciu naboru uczestników rozpoczął się etap weryfikacji nadesłanych zgłoszeń. Decyzją Komisji Konkursowej (w składzie: Arkadiusz Gorzawski, Mariusz Grzesiczak, Łukasz Lamża, Wiktor Niedzicki oraz Tomasz Rożek) do finału konkursu zakwalifikowano 11 wynalazków .

Wynalazcy powalczą o nagrody finansowe w trzech kategoriach:

1) Nagroda Publiczności Festiwalowej
2) Nagroda Komisji Konkursowej
3) Nagroda Czytelników "Dziennika Zachodniego"

W tej ostatniej kategorii wybór najlepszego wynalazku należy właśnie do Państwa! Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na swojego faworyta za pomocą formularza. Każda osoba może oddać tylko jeden głos, który należy potwierdzić poprzez kliknięcie w link aktywacyjny (zostanie wysłany na podany adres e-mail). Głosowanie zostanie zakończone 24 stycznia o godzinie 23:59.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 26 stycznia (niedziela) o godzinie 18:30 na Scenie Głównej.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera