Gole z meczu Górnika Zabrze Zagłębiem w Lubinie. WIDEO

Jesienią Górnik Zabrze zremisował z Zagłębiem Lubin 0:0, teraz na wyjeździe pewnie wygrał 4:2. Fot Katarzyna Zuber
Piłkarze Górnika Zabrze pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 4:2 i zapewnili sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Trenera Jana Urbana zapewne najbardziej ucieszył gol Piotra Krawczyka, niemiłosiernie ostatnio krytykowanego przez zabrzańskich kibiców.

Seria porażek mocno zaogniła atmosferę wokół Górnika Zabrze. Po przegranej z Lechią Gdańsk trener Jan Urban apelował do kibiców, by to jemu pozostawili problemy związane z grą zawodników i nie obciążali ich swoim hejtem.

Zespół najwyraźniej wziął sobie te słowa do serca, bo w niezwykle ważnym meczu w Lubinie już po 11 minutach było 2:0 dla zabrzan. Gole strzelali ci, którzy ostatnio słyszeli sporo gorzkich ocen, czyli Krzysztof Kubica i Dariusz Pawłowski. Walczący o utrzymanie zawodnicy Zagłębia jeszcze w pierwszej połowie zmniejszyli dystans. ale tym razem kibice Górnika żegnali schodzących na przerwę zabrzan oklaskami.

A początek drugiej połowy wręcz musiał ich zachwycić. Górnik zagrał w świetnym stylu i szybko podwyższył wynik do 4:1. Co więcej, trzecią bramkę z zimną krwią strzelił najsurowiej oceniany przez fanów z Roosevelta Piotr Krawczyk, a czwartą dołożył Bartosz Nowak, który dzięki temu dogonił wreszcie w klubowym rankingu snajperów nieobecnego już w Zabrzu Jesusa Jimeneza (8 goli).

A tak padały bramki:

Tym razem to sympatycy Zagłębia niemiłosiernie wygwizdywali swoich zawodników, chociaż ci jeszcze podnieśli nieco ciśnienie gościom po trafieniu Patryka Szysza z rzutu karnego, podyktowanego za pechowe zagranie ręką Kubicy.

Warto zauważyć, że Jan Urban ponownie postawił w wyjściowej jedenastce na bramkarza Grzegorza Sandomierskiego. Także Kubica i Krawczyk znaleźli się w gronie tych wybrańców, za co odwdzięczyli się golami. Piotr Stokowiec ma natomiast coraz większy problem, bo Wisła Kraków ma już jego zespół w swoim zasięgu.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:4 (1:2)
0:1
Krzysztof Kubica (3), 0:2 Dariusz Pawłowski (11), 1:2 Filip Starzyński (26), 1:3 Piotr Krawczyk (47), 1:4 Bartosz Nowak (52), 2:4 Patryk Szysz (59-karny)
Zagłębie Hładun - Chodyna, Kopacz, Chancellor, Balić (62. Bartolewski) -mSzysz, Scekić (62. Dieng), Starzyński (69. Żubrowski), Łakomy (62. Poręba), Daniel (86. Pieńko) - Doleżal. Trener: Piotr Stokowiec.
Górnik Sandomierski - Wiśniewski, Janicki, Janża - Pawłowski, Manneh (82. Mvondo), Kubica (81. Stalmach), Podolski, Nowak (87. Pacheco), Cholewiak - Krawczyk (77. Dadok). Trener: Jan Urban.
Żółte kartki Poręba - Kubica, Podolski.
Sędziował Łukasz Kuźma (Białystok)
Widzów 3.387

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE