Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów 2:2. Widowisko pod wysokim napięciem

Trzecioligowe derby Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów nie zawiodły.
Trzecioligowe derby Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów nie zawiodły. Arek Gola
W trzecioligowym meczu Górnik II Zabrze zremisował z Ruchem Chorzów 2:2. To wynik znacznie lepszy dla gości, ale mecz dostarczył widzom wielu emocji.

Trzecioligowe derby Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów nie zawiodły. Widowisko było emocjonujące i obfitowało w zwroty akcji.

W zespole gospodarzy wystapiło kilku doświadczonych zawodników z pierwszego zespołu. W bramce stanął Dawid Kudła, na boisku pojawili się też m.in. Michał Koj, Filipe Bainović, Szymon Matuszek, Adam Arnarson i David Kopacz.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

W pierwszej połowie najważniejsze rzeczy wydarzyły się w samej końcówce. W 40 minucie faulowany w polu karnym był Rostkowski i sędzia podyktował rzut karny. Strzał Krawczyka świetnie obronil Kamil Lech. A w doliczonym czasie gry Ruch wykonał rzut rożny tak, że Mariusz Idzik bez problemów trafił do siatki i Niebiescy sensacyjnie prowadzili schodząc do szatni.

Na drugą połowę nie wyszedł już Dawid Kudła, którego w bramce zastąpił Paweł Krawczyk. Golkiper przed przerwą doznał urazu głowy, zakończonego założeniem opatrunku, i konieczne było przeprowadzenie badań. Górnik tę część gry otworzył znakomicie. Drugi rzut karny tym razem zakończył się golem, którego zdobył kapitan Bainović. Po niespełna godzinie meczu gospodarze już prowadzili za sprawą Davida Kopacza, ale Ruch błyskawicznie się zrewanżował uderzeniem głową Marcina Kowalskiego.

Ostatni kwadrans Górnik grał w osłabieniu, gdy za drugą żółtą kartkę z murawy musiał zejść Pawłowski. Bliżsi zwycięstwa byli chorzowianie, a tuż przed końcem Paweł Krawczyk uratował Górnika broniąc w sytuacji sam na sam.

- Czujemy duży niedosyt, ponieważ byliśmy lepszą drużyną i mieliśmy więcej sytuacji , aby dobić przeciwnika - stwierdził trener Ruchu Łukasz Bereta.

Aż 5 tys. kibiców weszło na stadion i kibicuje w meczu 3. ligi

Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów: 5 tys. kibiców na meczu 3. ...

Górnik II Zabrze – Ruch Chorzów 2:2 (0:1)
0:1
Mariusz Idzik (45), 1:1 Filip Bainović (48-karny), 2:1 David Kopacz (56), 2:2 Marcin Kowalski (58)
Górnik II: Kudła (46. Paweł Krawczyk) – Pawłowski, Paluszek, Koj, Eizenchart, Arnarson (70. Skiba), Bainović, Matuszek, Kopacz, Rostkowski (79. Kulanek), Piotr Krawczyk (89. Kamiński).
Ruch: Lech – Kasolik, Paszek, Mokrzycki, Foszmańczyk, Podgórski (66. Duchowski), Kowalski (90+1. Rudek), Idzik, Lechowicz, Winciersz (84, Nowak), Kulejewski
Sędziował: Piotr Szypuła
Żółte kartki: Matuszek, Krawczyk, Rostkowski, Pawłowski, Paluszek – Winciersz
Czerwona kartka: Pawłowski (76′ dwie żółte)