Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów: 5 tys. kibiców na meczu 3. ligi w Zabrzu ZDJĘCIA KIBICÓW

Aż 5 tys. kibiców weszło na stadion i kibicuje w meczu 3. ligi
Aż 5 tys. kibiców weszło na stadion i kibicuje w meczu 3. ligi Arek Gola
Trzecioligowe derby Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów przyciągnęły na trybuny prawie 5.000 kibiców. Wokół stadionu i na drogach dojazdowych policja zgromadziła duże siły prewencji. Zobaczcie zdjęcia kibiców. Mecz zakończył się remisem 2:2 (0:1). Bramki: Filip Bainović (48-karny), David Kopacz (57) - Mariusz Idzik (45+2), Marcin Kowalski (58).

Cały dochód z biletów z meczu Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów przeznaczono dla Akademii Górnika, w której szkoli się 950 młodych piłkarzy. Organizatorzy przygotowali 9 tysięcy wejściówek, nabywców znalazła ponad połowa z nich.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW

Na trybunach - zgodnie z decyzją administracyjną - nie było kibiców z Chorzowa, ale ich deklaracja o przyjeździe do Zabrza wywołała mobilizację sił porządkowych. Na drogach dojazdowych do Zabrza ustawiono funkcjonariuszy monitorujących przejeżdżające samochody, a wokół Areny Zabrze zgromadzono duże siły prewencji.

Wychodzących na murawę piłkarzy Ruchu powitała lawina gwizdów, a pierwsze minuty dopingu zdominowały hasła obraźliwe wobec gości. Nie omieszkano im także przypomnieć, że dla Niebieskich "to derby", a dla Górnika "tylko rezerwy". W miarę upływu czasu kibice koncentrowali się jednak na wsparciu swojej drużyny.

Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów: 5 tys. kibiców na meczu 3. ...

W składzie zespołu Marcina Prasoła znalazło się kilku piłkarzy z pierwszego zespołu, między innymi Michał Koj, który do Zabrza w 2017 roku przeniósł się właśnie z Ruchu.

Mecz obejrzało dokładnie 4.795 widzów. W 43. minucie Piotr Krawczyk nie wykorzystał rzutu karnego dla Górnika (obronił Kamil Lech).

Górnik II Zabrze – Ruch Chorzów 2:2 (0:1)

0:1 Mariusz Idzik (45+2), 1:1 Filip Bainović (48-karny), 2:1 Dawid Kopacz (57), 2:2 Marcin Kowalski (58).

Górnik: Kudła (46. Paweł Krawczyk) – Pawłowski, Paluszek, Koj, Eizenchart – Bainović, Matuszek – Orn Arnarson (70. Skiba), Kopacz, Rostkowski (78. Kulanek) – Piotr Krawczyk (89. Kamiński).

Ruch: Lech – Lechowicz, Kasolik, Kulejewski, Kowalski (90. Rudek) – Mokrzycki, Foszmańczyk – Paszek (46. Bartolewski), Podgórski (66. Duchowski), Winciersz (84 J. Nowak) – Idzik; trener: Łukasz Bereta.

Żółte kartki: Matuszek, Piotr Krawczyk, Rostkowski, Pawłowski, Paluszek – Winciersz, Kulejewski, Foszmańczyk.

Czerwona kartka: Dariusz Pawłowski (Górnik, 76. minuta za drugą żółtą)

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

Widzów: 4.795.