Górnik Łęczna - Zagłębie 2:1 RELACJA Druga porażka sosnowiczan

Tomasz Nowak (z prawej) strzelił honorowego gola dla Zagłębia
Tomasz Nowak (z prawej) strzelił honorowego gola dla Zagłębia Krzysztof Piotrkowski / Glos Pomorza / Polskapress
Piłkarze Zagłębia ponieśli drugą porażkę w tym sezonie Nice 1. Ligi. Sosnowiczanie przegrali w Łęcznej z Górnikiem 1:2 i wciąż pozostają bez punktów. Obydwie bramki dla spadkowicza z Ekstraklasy strzelił 19-letni wychowanek łęcznian Patryk Szysz. Honorowe trafienie dla gości w końcówce było dziełem Tomasza Nowaka.

Drużyna trenera Dariusza Banasika po letnich zmianach kadrowych wciąż nie potrafi zaskoczyć. W Łęcznej sosnowiczanie przegrali zasłużenie tracąc obydwie bramki po przerwie. Gości wspierała na Lubelszczyźnie spora grupa kibiców Zagłębia, ale ich doping nie na wiele się zdał.

Piłkarze Górnika po okresie występów w Lublinie wrócili na swój stadion w Łęcznej i atmosfera na pierwszym od ponad roku meczu na ich kameralnym obiekcie była znacznie lepsza nią na Arenie Lublin. Na trybunach zasiadło ponad dwa tysiące kibiców.

Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa, na co spory wpływ miała wysoka temperatura, w jakiej przyszło rywalizować piłkarzom. Więcej emocji doczekaliśmy się po przerwie. Pierwsze groźnie zaatakowało Zagłębie, ale Sergiusz Prusak poradził sobie z obroną strzału Tomasza Nawotki.

Później dał o sobie znać Patryk Szysz. Młody napastnik gospodarzy w odstępie dwunastu minut dwa razy wpisał się na listę strzelców. Najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a później po dośrodkowaniu Filipa Szewczyka w zamieszaniu z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Trener Banasik starał się ratować sytuację dokonując dwóch zmian. W miejsce serbskiego obrońcy Żarko Udovicicia wszedł napastnik z Angoli Alexandre Critovao, bo w I lidze na boisku może przebywać tylko jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej. Angolańczyk nic wielkiego jednak nie pokazał

Sosnowiczanie kontaktową bramkę strzelili dopiero w 85 minucie. Rzut karny podyktowany za faul na Konradzie Wrzesińskim wykorzystał Tomasz Nowak. Chwilę później Zagłębie mogło wyrównać, ale znakomitą interwencją popisał się Prusak i mimo że sędzia doliczył do czasu gry sześć dodatkowych minut Górnik Łęczna utrzymał skromne prowadzenie do końcowego gwizdka.

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

Bramki 1:0 Patryk Szysz (56-karny), 2:0 Patryk Szysz (67), 2:1 Tomasz Nowak (85-karny)

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)
Widzów 2210
Żółte kartki Makowski, Szerszeń (Łęczna) – Cristovao (Zagłębie)

Górnik Łęczna Prusak - Pisarczuk, Kasperkiewicz, Wiech, Kosznik – Suchanek (90+1. Szerszeń), Sasin, T. Makowski, Bonin (79. Szczerba), Szewczyk - Szysz (90+6) Jaroszyński).

Zagłębie Sosnowiec Kudła - Wrzesiński, Jędrych, Najemski, Udovičić(72. Cristóvão) - Banasiak, Milewski (72. Sulewski), Nowak, Łuczak (82. R. Makowski), Nawotka- Lewicki.

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.