Górnik Zabrze - Azoty Puławy 32:38. Lukas Podolski na trybunach ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Mecz Górnika z Azotami razem z kibicami zabrzan oglądał Lukas Podolski  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecz Górnika z Azotami razem z kibicami zabrzan oglądał Lukas Podolski Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W niedzielnym meczu 9. kolejki PGNiG Superligi Górnik Zabrze przegrał z Azotami Puławy 32:38. Goście przerwali zwycięską serię drużyny trenera trenera Patrika Liljestranda, która wygrała siedem ostatnich spotkań ligowych. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - Azoty Puławy.

Górnik Zabrze - Azoty Puławy 32:38. Lukas Podolski na trybunach

Górnik i Azoty rywalizują za plecami potentatów z Kielc oraz Płocka o miano trzeciej siły w PGNiG Superlidze. Na razie w tabeli wyżej są zabrzanie, ale to zespół z Puław wygrał bezpośrednie starcie tych drużyn w Hali Pogoni przerywając serię siedmiu zwycięstw zespołu Patrika Liljestranda.

Zabrzanom nie pomogła obecność na trybunach gwiazdy piłkarskiego Górnika Lukasa Podolskiego. Były mistrz świata lubi oglądać handball, ale tym razem razem z grupą kibiców gospodarzy musiał przełknąć gorycz porażki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - AZOTY PUŁAWY

Puławianie od początku nadawali ton wydarzeniom na boisku ani razu nie przegrywając w Zabrzu. Goście systematycznie powiększali przewagę odskakując w 24 minucie na sześć bramek (11:17) i utrzymali to bezpieczne prowadzenie do przerwy. Świetnie grali w I połowie Piotr Jarosiewicz i Kacper Adamski, którzy rzucili w tej odsłonie ponad połowę bramek dla Azotów.

Po zmianie stron Górnik rzucił się do odrabiania strat. Po rzucie Patryka Mauera w 34 minucie gospodarze przegrywali już tylko 18:22. Okazało się jednak, że był to tylko krótki zryw, bo na więcej nie pozwolili rywale z Puław utrzymując przez cały czas bezpieczną 5-6 bramkową przewagę.

Górnik Zabrze - Azoty Puławy 32:38 (15:21)