Górnik Zabrze - Cracovia 0:2. Kiepskie pożegnanie roku na Arenie Zabrze. Zobaczcie zdjęcia

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W przypadku zwycięstwa nad Cracovią Górnik Zabrze wspiąłby się na pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Zespół Marcina Brosza rozegrał jednak bardzo słaby mecz i pożegnał się z Areną Zabrze w 2020 roku porażką.

- Musimy mieć plan i determinację - podkreślał trener Marcin Brosz pytany o receptę na pokonanie Cracovii. Jego podopieczni rozegrali jednak bardzo słaby mecz i ponieśli porażkę.

Pewien wpływ na końcowy wynik miał jednak także arbiter. W 44 minucie Bartosz Frankowski wrócił do wydarzeń, które miały miejsce nieco wcześniej i podyktował dla gości rzut karny za zagranie ręką Giannisa Massourasa. Podobnej miary sędzia nie zastosował jednak w 51 minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym ręką zagrał Dawid Szymonowicz.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Najważniejsza jednak była bezbarwność zabrzan w kreowaniu akcji. Przeciwko Cracovii zaprezentowali mizerię ofensywną i brak pomysłów na zmianę takiego stanu rzeczy. A pojedyncze przebłyski pokazywały, że punkty były w ich zasięgu. Zwłaszcza ostatnie dziesięć minut, gdy miały miejsce szybka akcja, której finał zmarnował Alex Sobczyk, rzut rożny po którym Przemysław Wiśniewski trafił w poprzeczkę i stuprocentowa sytuacja przestrzelona przez Jesusa Jimeneza.

W sumie jednak porażka Górnika była zasłużona i bolesna. Zespół Marcina Brosza stał przecież przed szansą, by na szczycie tabeli czekać na mecze będących pod presją Legii i Rakowa, a Cracovia też nie rozegrała wielkiego meczu. Piłkarzem, który zrobił różnicę na jej korzyść był Pelle van Amersfoort - zdobywca pierwszej i asystent drugiej bramki.

Zobaczcie zdjęcia z ostatniego w tym roku meczu na Arenie Zabrze.

Górnik Zabrze - Cracovia 0:2 (0:1)