Górnik Zabrze - Górnik Łęczna 4:2. Tak kończy Podolski! Piorunujący finisz zabrzan ZDJĘCIA, RELACJA

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Piłkarze Górnika Zabrze zamknęli domowy sezon fantastyczną końcówką meczu z Górnikiem Łęczna. Zespół Jana Urbana przegrywał 0:2, ale w ostatnich minutach strzelił trzy gole i wygrał 4:2! Jednego z goli zdobył Łukasz Podolski, który nie zagra już w spotkaniu ze Śląskiem. Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Górnik Łęczna.

Piłkarze Górnika Łęczna na boisko w Zabrzu wychodzili już jako zespół żegnający się z PKO Ekstraklasą. Resztki ich złudzeń rozwiały się bowiem poremisie Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. Gospodarze z kolei kipieli energią, kibice gremialnie odśpiewali „Sto lat” Janowi Urbanowi, od władz klubu szkoleniowiec dostał urodzinową koszulkę z numerem 60.

Ci, którzy nie zdążyli wejść na trybuny przez pierwsze pięć minut spotkania nie zobaczyli gola dla gości. Może to zresztą i lepiej, bo trafienie stanowiło cią dalszy kompromitacji ze spotkania z Legią w Warszawie. Rafał Janicki i Alasana Manneh wymieniali podania przed własnym polem karnym tak długo aż do tego ostatniego podbiegł Przemysław Banaszak, w dziecinny sposób odebrał piłkę i w sytuacji sam na sam z Danielem Bielicą nie dał bramkarzowi żadnych szans.

Zabrzanie, grający w nowych koszulkach, które będą używane w sezonie 2022/23, atakowali, ale prezentowali koszmarną nieskuteczność. Jan Urban już w przerwie dokonał trzech zmian, za to Łęczna zmieniła wynik. Kolejna strata piłki w środku boiska zamieniła się w kontrę i drugiego gola Banaszaka.

Rozdrażnieni gospodarze wtedy zaczęli grać na poważnie. Najpierw zmiejszyli stratę golem Roberta Dadoka (asysta Erika Janży), ale prawdziwy wstrząs nastąpił w ostatnich minutach. Do boju zespół poderwał Łukasz Podolski,tuż po tym, jak dostał żółtą kartkę i wyeliminował się z ostatniego spotkania sezonu. Były mistrz świata doprowadził do remisu kapitalnym uderzeniem z woleja po rzucie rożnym, a chwilę później uskrzydleni zabrzanie zadali decydujący cios strzałem głową Krzysztofa Kubicy, który w ostatniej akcji meczu "poprawił" Higinio Marin.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Górnik Łęczna.

Górnik Zabrze - Górnik Łęczna 4:2 (0:1)
0:1
Przemysław Banaszak (5), 0:2 Przemysław Banaszak (52), 1:2 Robert Dadok (66), 2:2 Łukasz Podolski (86), 3:2 Krzysztof Kubica (89), 4:2 Higinio Marin (90+5)
Górnik Z. Bielica - Wiśniewski, Janicki, Janża, Dadok - Kubica, Manneh (46. Mvondo), Cholewiak (69. Szymański) - Podolski (90+3. Dziedzic) - Nowak (46. Pacheco), Krawczyk (46. Marin). Trener: Jan Urban.
Górnik Ł. Gostomski - Szcześniak, Rymaniak, De Amo, Lobato (59. Drewniak) - Kalinkowski (59. Wędrychowski), Serrano, Krykun, Szramowski (59. Leandro), Lokilo - Banaszak (77. Goliński). Trener: Marcin Prasoł.
Żółte kartki Janża, Wiśniewski - Szramowski, Serrano, Lokilo.