Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:3 ZDJĘCIA, RELACJA

Górnik objął prowadzenie, ale to Jagiellonia zadała mu decydujące ciosy. Goście w nagrodę zostali liderami tabeli.

Lepszego początku Górnik i jego kibice nie mogli sobie wymarzyć. Już w 3 minucie Jesus Jimenez przejął piłkę na środku boiska, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i podał do Igora Angulo, który pewnie pokonał Mariana Kelemena.

Zabrzanie poszli za ciosem. Grali szybko, pewnie i przypominali drużynę, która była rewelacją poprzedniego sezonu. Już w pierwszej połowie pojawiały się jednak znaki ostrzegawcze, jak wtedy, gdy Tomasz Loska odbił prosto przed siebie strzał Mateusza Machaja. Roman Bezjak jednak nie skorzystał z prezentu, a bramkarz Górnika zaliczył efektowną obronę dobitki.

Kolejny błąd Loska popełnił w 62 minucie i miało to już opłakane skutki. Tym zresztą poważniejsze, że był już wówczas remis , bo wcześniej Bezjak bezkarnie przebiegł między obrońcami i okazał się też szybszy od golkipera. We wspomnianej 62 minucie z dystansu uderzył Arvydas Novikovas, a Loska przepuścił piłkę tuż przy słupku do siatki.

Ekipa Brosza wyglądała jak ogłuszona, ale w 70 minucie miała szansę odrobić stratę. Jimenez zmarnował jednak okazję sam na sam. Zamiast remisu było więc nadal 2:1, a Jagiellonia coraz wyraźniej dominowała w środku boiska.

Pieczęć pod przejęciem roli lidera ekstraklasy postawiła tuż przed końcem spotkania. Przemysław Frankowski i Bezjak rozmontowali całą defensywę, biegnącą za wolno i w linii, i ten pierwszy bez większych problemów zamknął wynik spotkania, które kończyło się w ulewnym deszczu.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:3 (1:0)