Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:0 ZDJĘCIA, WYNIK Trzecia wygrana zabrzan, ale najbardziej efektowna ZDJĘCIA

Górnik Zabrze wygrał z Koroną Kielce
Górnik Zabrze wygrał z Koroną Kielce Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Koronę Kielce 3:0. Było to najwyższe zwycięstwo zabrzan w tym sezonie. Gole dla gospodarzy strzelili Kamil Zapolnik, Jesus Jimenez i Igor Angulo. Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik - Korona.

Piłkarze Górnika w trzecim meczu na Arenie Zabrze odnieśli trzecie zwycięstwo. Wygrana z Koroną była najbardziej okazała w tym sezonie, bo Zagłębiu i Rakowowi zabrzanie strzelali po jednym golu, a do bramki kielczan trafili trzykrotnie.

W I połowie w rolach głównych występowali boczni obrońcy Górnika. Na lewej stronie boiska szalał Erik Janża. Słoweniec kilka razy popisał się efektownymi rajdami, ale koledzy z zespołu nie zawsze rozumieli jego intencje i nie potrafili zrobić użytku z jego dośrodkowań.

Boris Sekulić operujący na prawej flance pod bramkę Korony nie zapędzał się tak często, ale to właśnie po jego podaniu padł pierwszy gol dla zabrzan. Dobrze grający Łukasz Wolsztyński wypuścił w bój Słowaka, a ten miał mnóstwo czasu by wypatrzyć w polu bramkowym świetnie ustawionego Kamila Zapolnika. Blondwłosy pomocnik grający tym razem w pierwszym składzie tylko dostawił nogę i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Kielczanie mieli pretensje, że Wolsztyński wcześniej dotknął piłki ręką, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia gracza Górnika

Zabrzanie poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą zdobyli drugie trafienie. Gospodarze wykorzystali zamieszanie jakie powstało w defensywie kielczan po zejściu z boiska Ivana Marqueza. Mało widoczny Igor Angulo wypuścił prostopadłym podaniem Jesusa Jimeneza , a Hiszpan nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Zobaczcie koniecznie

Korona do przerwy stanowiła dla Górnika blade tło. Dość powiedzieć, że kielczanie do przerwy nie oddali ani jednego celnego strzału, bo próba Michala Papadopulosa została zablokowana, a Matej Pućko uderzył wysoko nad poprzeczką. Po zmianie stron kielczanie bardziej zdecydowanie ruszyli do ataku i osiągnęli optyczną przewagę. Blisko szczęścia był Michał Żyro. Wprowadzony w II połowie na boisko pomocnik strzelił z dystansu tuż obok słupka.

Kibice na meczu Górnik Zabrze - Korona Kielce

Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Świetna at...

Górnik nastawił się na grę z kontry i miał swoje okazje. Powołany do kadry Słowacju Sekulić mocno uderzył z dystansu, ale bramkarz Korony sparował piłkę na róg. Później sytuację sam na sam z Pawłem Sokołem przegrał Wolsztyński. Gdy zabrzanie po raz trzeci skierowali piłkę do siatki rywali, ale sędzia odgwizdał spalonego Jimeneza i nie uznał gola Wolsztyńskiego.

W samej końcówce w polu karnym ciągnięty za koszulkę był Angulo. Hiszpan padł na murawę, a sędzia Wojciech Myć długo analizował całą sytuację przy pomocy systemu VAR. W końcu arbiter z Lublina wskazał na 11 m, a pewnym egzekutorem karnego okazał się poszkodowany kapitan Górnika.