Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 wynik, relacja, zdjęcia. Zabrzanie dali sobie wydrzeć zwycięstwo

Mecz w Zabrzu  poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca zmarłego Piotra Rockiego, a później Górnik pokonał Lechię  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecz w Zabrzu poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca zmarłego Piotra Rockiego, a później Górnik pokonał Lechię Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Arkadiusz Gola
Górnik Zabrze jeszcze w 80 minucie prowadził z Lechia Gdańsk 2:0 w meczu 28 kolejki PKO Ekstraklasy. W ostatnich 10 minutach dało sobie jednak wydrzeć zwycięstwo i na wygraną z gdańszczanami zabrzanie czekają już 14 spotkań. Bohaterami meczu Górnik - Lechia, który zakończył się remisem 2:2 byli Erik Jirka i Łukasz Zwoliński, którzy zdobyli po dwa gole. Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik - Lechia.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk wynik

Przed meczem w Zabrzu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w tym tygodniu Piotra Rockiego. Były piłkarz m.in. Górnika, Odry Wodzisław, Groclinu, Legii, Podbeskidzia, GKS Tychy czy Ruchu Radzionków zmarł nagle w wieku 46 lat, a jego pogrzeb odbędzie się w sobotę przed południem w Zabrzu.

Lechia to dla Górnika bardzo niewygodny rywal. Dość powiedzieć, że zabrzanie ostatni raz z wygranej z gdańszczanami cieszyli się w 2013 roku. Podopieczni trenera Marcina Brosza podtrzymali jednak dobrą passę w występach na swoim stadionie, gdzie nie przegrali już dziewięciu kolejnych spotkań.

Goście bardzo poważnie potraktowali mecz Górnikiem i na Śląsk przylecieli samolotem. Co prawda w związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią na pokład mogło wejść tylko 16 piłkarzy i trener, ale to właśnie z tego grona Piotr Stokowiec wybrał podstawową jedenastkę na to spotkanie. Kilku młodych graczy oraz reszta sztabu szkoleniowego podróżowała do Zabrza autobusem.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk relacja

Górnik w I połowie był zespołem lepszym od rywali i zasłużenie objął prowadzenie. W 19 min. z rzutu rożnego dośrodkował Alasana Manneh. Uderzenie głową Pawła Bochniewicza zdołał odbić Dusan Kuciak, lecz wobec dobitki Eriki Jirki był już bezradny. Później dość długo trwała analiza VAR całej sytuacji, bo gdańszczanie uważali, że Słowak wcześniej nieprawidłowo blokował Karola Filę, ale ostatecznie sędzia Tomasz Musiał nawet nie podszedł do monitora tylko uznał gola gospodarzy.

Chwilę później zabrzanie powinni prowadzić 2:0 po dwójkowej akcji Hiszpanów, Igor Angulo wyłożył piłkę Jesusowi Jimenezowi, ale jego strzał z kilku metrów szczęśliwie obronił Kuciak. Później z dystansu próbował strzelać Roman Prochazka, a po wspólnym uderzeniu głową Bochniewicza z obrońcą Lechii Michałem Nalepą piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK ZABRZE - LECHIA GDAŃSK

Gdańszczanie najlepszą okazję do wyrównania mieli przed przerwą po pół godzinie gry. Flavio Paixao strzelał głową z 3 m, lecz Martin Chudy instynktownie odbił piłkę, a Bochniewicz ostatecznie zażegnał niebezpieczeństwo wybijając ją sprzed linii bramkowej.

Po zmianie stron do głosu doszła Lechia. Chudy cudem obronił strzał wprowadzonego do gry po przerwie Łukasza Zwolińskiego. W 66 min Górnik wyprowadził zabójczą kontrę. Jimenez podał piłkę do Jirki, a ten precyzyjnie przymierzył z linii pola karnego w długi róg. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki, a Słowak utonął w ramionach kolegów nie baczących w chwili wybuchu radości na pandemię koronawirusa.

Lechia atakowała do końca i w efekcie wywiozła z Zabrza remis. W 80 min. dał o sobie znać Zwoliński, który strzelił z 16 m i piłka po rękach Chudego wpadła do siatki odbijając się jeszcze od słupka. W samej końcówce słowacki bramkarz zabrzan miał okazję się wykazać odbijając na róg strzał Filipa Mladenovicia, ale w 87 min. po raz drugi skapitulował po uderzeniu Zwolińskiego, który po zamieszaniu powstałym w polu karnym zabrzan po dośrodkowaniu z rogu z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 (1:0)
1:0 Erik Jirka (19), 2:0 Erik Jirka (66), 2:1 Łukasz Zwoliński (80), 2:2 Łukasz Zwoliński (87)