Górnik Zabrze – ŁKS Łódź LIVE, NA ŻYWO, WYNIK, GDZIE OGLĄDAĆ...

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź LIVE, NA ŻYWO, WYNIK, GDZIE OGLĄDAĆ Zabrzanie kontra beniaminek z ostatniego miejsca w tabeli

0 1 połowa

• Koniec meczu! Górnik Zabrze remisuje z ŁKS-em Łódź 1:1. Po tym meczu mamy dwóch rannych, gdyż nikt nie może być zadowolony z tego wyniku!

• Bartłomiej Kalinkowski zmienia Daniego Ramireza.

• Ależ było blisko gola samobójczego Jana Grzesika! Piłka minimalnie minęła bramkę Arkadiusza Malarza.

• Sędzia dolicza 4 minuty do tego meczu!

• Patryk Bryła zmienia Piotra Pyrdoła.

• Szymon Matuszek pakuje piłkę do bramki, ale nadal mamy remis. Czemu? Ponieważ Arkadiusz Malarz było faulowany przez kapitana gospodarzy!

• Arkadiusz Malarz po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Świetnie teraz obronił strzał Wolsztyńskiego!

• Piotr Krawczyk pojawia się w miejsce Juana Bauzy.

• Arkadiusz Malarz robił co mógł. Odbił znakomity strzał Wolsztyńskiego, ale Igor Angulo świetnie odnalazł się w polu karnym i doświadczony golkiper nie miał już szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Igor Angulo doprowadza do remisu!

• Michał Koj uderza głową obok bramki! Było groźnie!

• Kolejne, fatalne pudło Jesusa Jimeneza! To nie jest dzień Hiszpana!

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Guima zmieniony przez Łukasza Piątka.

• Całkowicie nieudane uderzenie Piotra Pyrdoła. Piłka ląduje w trybunach.

• Dragoljub Srnić ukarany żółtą kartką.

• Daniel Ściślak zmienia Mateusza Matrasa.

• Kolejne niezbyt udane dośrodkowanie Janży. ŁKS przejmuje piłkę.

• Na razie schodzi jednak David Kopacz, którego zmienia Łukasz Wolsztyński.

• Jesus Jimenez oddał strzał i trafił prosto w Arkadiusza Malarza. Marcin Brosz złapał się za głowę. To chyba koniec meczu dla Hiszpana.

• Znakomita akcja Hiszpana, który wbiegł sobie na dużym spokoju w polu karnym, a później przymierzył w samo okienko! Cudowny gol!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dani Ramirez daje prowadzenie gościom!

• Czas na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy bezbramkowy remis! Wracamy po 15-minutowej przerwie.

• Jan Sobociński ukarany żółtą kartką.

• Świetne uderzenie Kopacza! Zabrakło bardzo niewiele, a bylibyśmy świadkami cudownego gola!

• David Kopacz wbiegł w pole karne i jego strzał został tam zablokowany.

• Tragiczne dośrodkowanie Erika Janży. Górnik marnuje świetną okazję.

• Kolejne uderzenie zawodnika ŁKS-u. Tym razem próbował Trąbka i on też nie zdołał trafić w światło bramki.

• Piłka po strzale Ramireza szybuje wysoko nad bramką.

• Erik Janża co kilka minut posyła niezłe dośrodkowania w pole karne rywala. Żadne jak na razie nie przyniosło efektu.

• Ależ było blisko! Szymon Matuszek nie trafia w bramkę z 5 metrów! To powinien być gol!

• Arkadiusz Malarz popisuje się znakomitym refleksem! Doświadczony golkiper odbija strzał z wolnego Erika Janży!

• Znakomita okazja Górnika! Igor Angulo minął bramkarza rywali i jak już piłka zmierzała w stronę bramki to ŁKS uratował Maksymilian Rozwandowicz, który wybija futbolówkę z samej linii bramkowej!

• Teraz Ramirez próbował sam kończyć akcję swojej drużyny i znowu został zablokowany.

• Pierwszy ofensywny wypad gości. Dani Ramirez wpadł w pole karne, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Mecz właśnie się rozpoczął!

• Kibice Górnika głośno odśpiewują hymn swojego klubu, a jednocześnie piłkarze obu drużyn opuszczają tunel!

• Górnik Zabrze może uznać początek tego sezonu za nieco bardziej udany. Mają 13 punktów na swoich koncie, a ich dzisiejszy rywale o 6 mniej. Podopieczni Kazimierza Moskala okupują ostatnie miejsce w tabeli i aby to zmienić muszą zacząć wygrywać mecze. Tuż przed przerwą reprezentacyjną w końcu udało im się przełamać złą passę. Czy dzisiaj wejdą na zwycięską ścieżkę?

• Dobry wieczór Państwu! W niedzielne popołudnie zmierzą się ze sobą drużyny Górnika Zabrze i ŁKS-u Łódź! Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski.

Przed przerwą na reprezentację Górnik zremisował na wyjeździe z Cracovią 1:1.

Przed przerwą na reprezentację Górnik zremisował na wyjeździe z Cracovią 1:1. ©Aneta Zurek / Polska Press

W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze grał w niedzielę z ŁKS-em Łódź i zremisował 1:1 (0:0). Na taki mecz trzeba było czekać siedem lat. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu Górnik – ŁKS.

ŁKS jest beniaminkiem PKO Ekstraklasy i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli (7 punktów). Przed przerwą na reprezentację odprawił jednak Koronę Kielce wygrywając 4:1. Trzy bramki w tym meczu zdobył Rafał Kujawa. Górnik przywiózł punkt z Krakowa po remisie z Cracovią 1:1 i ma ich obecnie 13.

GÓRNIK – ŁKS LIVE

W Zabrzu cieszą się, że na pełnych obrotach po urazach trenują już Paweł Bochniewicz i Adrian Gryszkiewicz.

- Odczuwam jeszcze lekki dyskomfort, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że na mecz z ŁKS-em będą gotowy – zapowiadał Bochniewicz.
    - ŁKS gra otwartą piłkę, próbują grać od tyłu, dlatego myślę, że będzie to fajne widowisko. Kluczem do wygranej będzie dobra defensywa, bo tak jest w każdym meczu. Zrobimy wszystko, aby Górnik wygrał. Wyjdziemy na boisko po zwycięstwo – dodał obrońca zabrzan.

GÓRNIK – ŁKS NA ŻYWO

Trener Górnika Marcin Brosz też spodziewa się otwartego meczu i wie jak zneutralizować atuty ŁKS-u.

- Znamy mocne strony ŁKS-u, ale my przy odpowiednim poruszani się na boisku, powinniśmy i będziemy kontrolować te spotkanie. Wiemy gdzie mamy atuty, chcemy je wykorzystać i skoncentrować się nad tym aby nie tylko zneutralizować poszczególnych zawodników ŁKS-u, ale również zneutralizować styl gry tej drużyny. Myślę, że czeka nas bardzo ciekawe, otwarte spotkanie. Na to musimy być gotowi i jak najlepiej przygotowani – mówił Brosz na przedmeczowej konferencji prasowej.

GÓRNIK – ŁKS NA ONLINE

Jak nastawią się w Łodzi do meczu z Górnikiem?

- Uważam, jest to przeciwnik absolutnie w naszym zasięgu i z takim nastawieniem pojedziemy do Zabrza, choć wciąż mamy problemy kadrowe – stwierdził trener ŁKS-u Kazimierz Moskal. - Górnik gra solidnie. Ma może niezbyt wielu klasowych zawodników. Oczywiście mówię to z pełnym respektem dla tej drużyny, a przede wszystkim dla trenera Brosza, który robi tam kapitalną robotę. Wielu zawodników odeszło, a on wciąż ten zespół buduje, ale grają solidnie. Mają oczywiście Angulo i Jimeneza, którzy potrafią zrobić różnicę, mają wielu młodych zawodników, na których trener nie boi się stawiać, którzy robią postępy i na pewno stałe fragmenty wciąż są mocną stroną Górnika, choć nie tak, gdy mieli Kurzawę i Kądziora.

GÓRNIK – ŁKS NA WYNIK

Na ligowy mecz Górnika z ŁKS-em trzeba było czekać ponad siedem lat. 17 marca 2012 roku w Zabrzu padł remis 0:0. W tamtym sezonie łodzianie zajęli przedostatnie miejsce i spadli z Ekstraklasy. Górnik zakończył na 8. miejscu.

W niedzielę gospodarze nie zadowolą się remisem, chcą skasować u siebie trzy punkty.

Musimy wygrać. Najwyższa pora, aby trzy punkty zostały w Zabrzu. Damy z siebie wszystko, aby tak się stało – zapowiedział Słoweniec w barwach Górnika Erik Janża. Zabrzanie w roli gospodarza ostatnio przegrali z Lechem 1:3 i zremisowali ze Śląskiem Wrocław 0:0.

GÓRNIK – ŁKS NA TRANSMISJA

Niedzielny mecz przy Roosevelta sędziować będzie Paweł Raczkowski (Warszawa).

Mecz Górnik Zabrze – ŁKS Łódź pokaże stacja Canal+. Początek transmisji o godz. 17.10.