Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 28:24. Zryw zabrzan po przerwie ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Kibice zabrzan w meczu z MMTS Kwidzyn byli zadowoleni z gry Górnika tylko po przerwie  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice zabrzan w meczu z MMTS Kwidzyn byli zadowoleni z gry Górnika tylko po przerwie Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W rozegranym 19 marca meczu 19. kolejki PGNiG Superligi Górnik Zabrze pokonał MMTS Kwidzyn 28:24. Zabrzanie dzięki zrywowi po przerwie odnieśli czwartą z rzędu ligową wygraną. W niedzielne popołudnie drużynę Patrika Liljestranda wpierali swoim dopingiem śląscy fani. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn.

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 28:24. Zryw zabrzan po przerwie

Szczypiorniści Górnika wygrali czwarty ligowy mecz z rzędu. Podopieczni trenera Patrika Liljestranda nie chcą być gorsi od juniorów z Zabrza, którzy tydzień wcześniej zdobyli w Opolu mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. Uhonorowanie chłopaków z SPR Górnik, którzy sięgnęli po złoto zaplanowano w Hali Pogoni za dwa tygodnie w niedzielę 2 kwietnia przy okazji „telewizyjnego” spotkania z Torus Wybrzeżem Gdańsk, tak by mogła zobaczyć ich w TVP Sport cała sportowa Polska.

I polowa meczu z MMTS sprawiła jednak, że kibice, którzy w niedzielne popołudnie przyszyli do hali przy ul. Wolności mocno zwątpili w medalowe aspiracje zabrzan. Górnikowi niemal nic nie wychodziło i do przerwy przegrywali z zespołem z Kwidzyna 10:15.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - MMTS KWIDZYN

W przerwie w szatni gospodarzy musiało być gorąco, bo zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie odmieniony zespół. Miejscowym wystarczyło dziewięć minut, by odrobić pięciobramkową stratę. Trener gości Bartłomiej Jaszka wziął czas, ale tylko na chwilę zatrzymał ofensywę zabrzan.

Ostatecznie Górnik wygrał II połowę 18:9, a całe spotkanie 28:24. Najwięcej bramek dla zabrzan rzucił Ukrainiec Dmytro Artemenko - 8, a Paweł Krawczyk, Piotr Rutkowski i Rennosuke Tokuda dorzucili do dorobku drużyny po 5 trafień.

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 28:24 (10:15)