Górnik Zabrze mści się na Trencinie za puchary. Znów wygrał z nim sparing

gornikzabrze.pl
W pierwszym w tym roku sparingowym meczu Górnik Zabrze zagrał z AS Trencinem, starym pucharowym znajomym. Tym razem zespół Marcina Brosza odniósł nad słowackim rywalem zdecydowane zwycięstwo.

W sierpniu 2018 roku GórnikZabrze zmierzył się z AS Trencin w kwalifikacjach Ligi Europy. Na Roosevelta Słowacy wygrali 1:0, a u siebie w rewanżu rozbili ekipę Marcina Brosza 4:1. To jedno z najboleśniejszych wspomnień szkoleniowca w jego pracy w klubie czternastokrotnych mistrzów Polski.

W obecnym okresie przygotowawczym zabrzanie borykają się z wieloma problemami. Pierwotne plany storpedowało kilka przypadków zakażeń koronawirusem wśród zawodników, co uniemożliwiło wyjazd na zgrupowanie na Cypr i rozegranie po drodze gry kontrolnej z Red Bullem Salzburg. W tej sytuacji Górnik musiał kontynuować zajęcia na własnych obiektach, a trener Brosz niechętnie zapatrywał się na sparingi odbywane na ośnieżonych lub sztucznych murawach. Chętnych do gry z jego zespołem jednak nie brakowało i ostatecznie sztab wybrał ofertę Trencina, co było rewanżem za sparing ze stycznia 2020 wygrany przez Górnika w Zabrzu 3:1.

Tym razem na wyjeździe zabrzanie strzelili aż cztery gole. Po pierwszej połowie powodów do optymizmu nie mieli jednak zbyt wiele, a bohaterem zespołu był Dawid Kudła, utrzymujący kolegów w grze przy stanie 0:1. Na przerwę Górnik schodził jednak z remisem, bo nieskuteczność Trencina zemściła się w końcówce rzutem karnym po faulu na Kacprze Michalskim, wykorzystanym przez Daniela Ściślaka.

Po zmianie stron, gdy na boisko wyszła nominalnie pierwsza jedenastka Górnika, zmieniło się wszystko. Piąty klub polskiej Ekstraklasy zdominował zajmującego w słowackiej lidze dziewiąte miejsce rywala i podkreślił to strzeleniem trzech goli.

ASTrencin - Górnik Zabrze 1:4 (1:1)
Kmet (4) - Ściślak (43 -karny), Kubica (49), Nowak 2 (74, 84)
Górnik I połowa: Kudła - Rostkowski (25. Michalski), Evangelou, Wiśniewski, Pawłowski, Eizenchart - Wojtuszek, Hajda (32. Rostkowski), Ściślak - Sobczyk, Ryczkowski. II połowa: Chudy - Massouras, Paluszek, Koj, Gryszkiewicz, Janża - Manneh, Kubica, Nowak - Krawczyk, Jimenez.