Górnik Zabrze pokonał Zagłębie: Tak cieszyli się kibice i piłkarze po wygranej z Zagłębiem ZDJĘCIA

Zal
Górnik Zabrze pokonał Zagłębie: Kibice podziękowali piłkarzom, w tym Igorowi Angulo
Górnik Zabrze wygrał u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Do 60 minuty był remis 1:1 po golach Gwilia i Udovicia, jednak później bramkę strzelił jeszcze Angulo.

"Angulo gol, Angulo gol, Angulo gol, gol gol" - niosło się po stadionie w Zabrzu, a sosnowiczanie znów znaleźli się w poważnych opałach i znów szukali szansy w rzutach wolnych. I znów byli blisko szczęścia, ale w 73 minucie Mateusz Możdżeń tylko ostemplował słupek. W rewanżu Angulo w kombinacji z Jimenezem zmarnował świetną okazję przegrywając z bramkarzem gości.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Spotkanie nabrało kolorytu. Zdeterminowani sosnowiczanie postawili wszystko na jedną kartę i w 80 minucie Tomasz Nawotka z bliska pokonał Chudego. Radość okazała się przedwczesna, bo Bartosz Frankowski skorzystał z VAR-u i anulował gola ze względu na faul Giorgosa Mygasa na Jimenezie. Litewski trener Zagłębia z frustracją skopał jedną z reklam, ale decyzji arbitra zmienić nie mógł.

Emocje sięgały zenitu w doliczonych sześciu minutach. Vamara Sanogo próbując wyrwać piłkę za linią końcową uderzył zabrzanina, za co dostał żółtą kartkę. Abriter znów jednak skorzystał z VAR-u i zmienił swoją decyzję na bezpośrednią czerwoną. Do szatni przed czasem powędrował też wyrzucony przez sędziego trener Valdas Ivanauskas.

Meczu w Zabrzu nie zobaczyli z trybun kibice Zagłębia, którzy pokutują za pokaz fajerwerków urządzony podczas meczu z Legią Warszawa. Z fanami solidaryzowali się także szefowie klubu, którzy nie przyjechali do Zabrza.

Trener Marcin Brosz: Taki Górnik Zabrze chcemy oglądać