Górnik Zabrze przegrał z ŁKS Łódź. Zabrzanie odpadli z Totolotek Pucharu Polski

Górnik Zabrze przegrał z ŁKS Łódź
Górnik Zabrze przegrał z ŁKS Łódź Grzegorz Galasinski/Polska Press
W meczu 1/16 Totolotek Pucharu Polski ŁKS Łódź wygrał z Górnikiem Zabrze 2:0. Gole w Łodzi strzelili Hiszpan Pirulo i rezerwowy Michał Trąbka. Beniaminek PKO Ekstraklasy zwycięstwem uczcił 50 mecz na swojej ławce trenera Kazimierza Moskala, a zabrzanie bardzo szybko, bo już po drugim spotkaniu odpadł z pucharowej rywalizacji.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze wynik

Pojedynek dwóch przedstawicieli PKO Ekstraklasy był ukoronowaniem wtorkowych spotkań 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. W Łodzi górą był beniaminek, który był zespołem bardziej skutecznym od zabrzan, w szeregach których zabrakło w wyjściowym składzie Igora Angulo. Hiszpan pojawił się na boisku dopiero po przerwie.

Bohaterem meczu ŁKS - Górnik był Pirulo. Hiszpan strzelił pierwszego gola dla łodzian, a przy drugim zaliczył asystę. Początek spotkania należał do zabrzan, ale jednym tego efektem był groźny strzał Davida Kopacza. Później do głosu doszli gospodarze. Trafienia Rafała Kujawy sędzia nie uznał słusznie odgwizdując spalonego napastnika ŁKS. Potem byliśmy świadkami prawdziwego ping-ponga w polu karnym gości. Trzy strzały łodzian odbił Martin Chudy, dwa zostały zablokowane, a ostatni minął światło bramki.

ŁKS objął prowadzenie tuż przed przerwą. Pirulo zbiegł z piłką do środka i uderzył z 20 m. Po strzale Hiszpana futbolówka po drodze otarła się jeszcze o nogę Michała Koja, ale i tak spory błąd popełnił w tej sytuacji słowacki bramkarz zabrzan przepuszczając piłkę do siatki.

Po zmianie stron Górnik powinien wyrównać. Świetną okazję miał Kamil Zapolnik. Skrzydłowy zabrzan zgubił w polu karnym obrońcę gospodarzy i kąśliwie uderzył na bramkę, ale Dominik Budzyński nie dał się pokonać. Zmarnowanie tej sytuacji zemściło się na gościach, którzy w 78 minucie stracili drugą bramkę. Po stracie Koja Pirulo groźnie uderzył na bramkę - Chudy odbił piłkę, a młody Michał Trąbka, który 10 minut wcześniej pojawił się na boisku, popisał się skuteczną dobitką.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
1:0 Pirulo (41), 2:0 Michał Trąbka (78)