Górnik Zabrze przegrał z Wisłą 0:1. Koniec marzeń o Lidze Europejskiej [ZDJĘCIA]

Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - Wisła Kraków Arek Gola
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1. To oznacza, że Górnik Zabrze z całą pewnością nie zagra w Lidze Europejskiej ZDJĘCIA

Przyszły sezon, czas na zmiany, pół drużyny do wymiany - zaśpiewali kibice Górnika tuż po tym, jak zespół Adama Nawałki, mający jeszcze teoretyczne szanse na awans do Ligi Europejskiej, stracił gola w meczu z Wisłą Kraków. Gospodarze przegrali w rundzie wiosennej już dziesiąty wiosenny mecz.

ZOBACZ KONIECZNIE:
* GÓRNIK ZABRZE MA NAJWIERNIEJSZYCH KIBICÓW? ZOBACZ I OCEŃ
* CZESŁAW MOZIL KIBICOWAŁ GÓRNIKOWI ZOBACZ ZDJĘCIA

* RELACJA Z MECZU GÓRNIK ZABRZE - WISŁA KRAKÓW

Kibice zajmujący miejsca na sektorze najbardziej zagorzałych fanów, wykazywali się zresztą inwencją większą niż piłkarze na murawie. Być może inspirowała ich obecność Czesława Mozila...

- K... mać, Górnik grać! - zabrzmiało po 25 minutach meczu.

- Wczoraj obiecałeś mi na pewno, że puchary dzisiaj będą, a mamy wielki ch... - pojawiło się mniej więcej dziesięć minut później.
- Jankowski (Artur, prezes klubu - przy. red.), gdzie te puchary’; a także - Ostatni dzwonek, piłkarze, ostatni dzwonek! - stanowiły jedynie przerywniki.

W drugiej części spotkania doping przybrał już klasyczną formę, ale było to być może oznaką powszechnego zniechęcenia. Nie zabrakło jednak także pirotechniki, za którą klub zapewne zapłaci karę.

Porażka Górnika, po kolejnym kiepskim meczu, definitywnie rozwiązała, na korzyść Piasta, obsadę ostatniego wolnego miejsca w Lidze Europejskiej. Niejasna jest natomiast przyszłość wielu piłkarzy oraz samego szkoleniowca, wciąż zwlekające go z jasną deklaracją dotyczącą nowego kontraktu. Na razie pewne jest tylko to, że an Arkadiusz Milik, ani Łukasz Piszczek, którzy oglądali mecz na Roosevelta, nie powinni żałować, że opuścili polską ligę.

Adam Nawałka, Górnik
Moi zawodnicy bardzo chcieli wygrać to spotkanie, żeby się godnie pożegnać z kibicami. Bieg wydarzeń potoczył się nie po naszej myśli... W pierwszych dwudziestu minutach mieliśmy więcej okazji, ale brakło skuteczności i spokoju w decydujących momentach. Wtedy szybki atak Wisły dał jej gola, a nas zmusił do gonienia wyniku. Bez efektu niestety. To co wydarzyło się na wiosnę będziemy analizować po ostatnim meczu tej rundy.

Tomasz Kulawik, Wisła
W ostatnim czasie nie udawało nam się z Górnikiem wygrywać, więc tym bardziej się cieszymy z tego wyniku. Mecz był dobry, zresztą chłopcy zapowiadali, że zagrają na 120 procent i słowa dotrzymali. Zależało nam na przerwaniu tej kiepskiej serii i cel osiągnęliśmy.

*WIELKI FINAŁ: Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
*MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
*Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
*Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!