Górnik Zabrze. Rasak, Yokota, van den Hurk i Sekulić podnieśli wartość drużyny. Kto teraz jest najdroższy w Górniku?

Tak Górnik Zabrze fetował wygraną ze Stalą w Mielcu 1:0. Swój udział w zwycięstwie mieli nowi zawodnicy. Zobacz na ZDJĘCIACH czołówkę najdroższych piłkarzy Górnika, 1.03.2023 r. Twitter.com/Górnik Zabrze
Górnik Zabrze w meczu ze Stalą w Mielcu przerwał serię bez zwycięstwa trwającą sześć spotkań. Zabrzanie wygrali pierwszy mecz w tym roku. Duży udział mieli w tym debiutanci: Damian Rasak, Daisuke Yokota i strzelec jedynej bramki Anthony van den Hurk. Nowi piłkarze znacznie podnieśli wartość rynkową drużyny z Roosevelta. Zobacz, kto teraz jest najdroższy! Lista TOP 8 - stan na 1.03.2023 r.

Górnik dokonał zakupów „last minute” przed zamknięciem okna transferowego. 17 lutego pozyskał byłego swojego zawodnika Borisa Sekulicia (lata 2019-2020), który grał w Chicago Fire. 31-letni obrońca podpisał kontrakt do końca tego sezonu. Według niemieckiego portalu Transfermarkt Sekulić wart jest 700 tys. euro.

Zobacz na ZDJĘCIACH listę TOP 8 najdroższych piłkarzy Górnika Zabrze, stan na 1.03.2023 r.

Trzech debiutantów w meczu ze Stalą

W niedzielnym meczu ze Stalą w Mielcu w wyjściowej „jedenastce” Górnika zameldowali się Damian Rasak i Daisuke Yokota. Rasak 25 lutego przyszedł z Wisły Płock i związał się umową do czerwca 2025 roku. Napastnik jest wart 750 tys. euro. Rasaka zabraknie w spotkaniu z Legią Warszawa, bo musi pauzować za żółte karki. Yokota zaznaczył swą obecność na boisku m.in. strzałem w poprzeczkę. 22-letni Japończyk 9 lutego podpisał umowę z Górnikiem do czerwca 2024 z opcją przedłużenia (grał wcześniej w Valmiera FC na Łotwie). Jego wartość rynkowa to 1 mln euro.
Anthony van den Hurk w meczu ze Stalą wszedł na boisko w 61. minucie i w 76. minucie zdobył pierwszą bramkę w PKO Ekstraklasie. 30-letni napastnik został piłkarzem Górnika 22 lutego (wypożyczenie z tureckiego Rizesporu do końca sezonu). Wart jest 500 tys. euro.

Tak padł gol w meczu Stal - Górnik WIDEO

Na liście lutowych zakupów zabrzan jest też wypożyczony z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza 25-letni bramkarz Pawieł Pawliuczenko. Wartość Białorusina to 300 tys. euro.

Zobacz, kto teraz tworzy listę najdroższych piłkarzy Górnika Zabrze.