Górnik Zabrze - Reprezentacja AFE 3:0. Zabrzanie ograli bezrobotnych Hiszpanów

Alasana Manneh (nr 11) strzelił bramkę dla Górnika Zabrze.
Alasana Manneh (nr 11) strzelił bramkę dla Górnika Zabrze. Lucyna Nenow / Polska Press
Przebywający na zgrupowaniu w Poznaniu Górnik Zabrze wygrał w sparingu z reprezentacją AFE 3:0. Bramki zdobyli Michał Koj, Alasana Manneh i Łukasz Wolsztyński.

Sparing rozegrano na stadionie w Szamotułach. Reprezentacją AFE to drużyna stworzona z bezrobotnych piłkarzy, którym hiszpańska federacja organizuje przygotowania do sezonu.

Jedną z bramek dla zabrzan zdobył testowany Gambijczyk Alasana Manneh. W bramce stał Dawid Kudła, który również walczy o angaż w drużynie Marcina Brosza.

W 21. minucie po dośrodkowaniu Manneha z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Michał Koj. W 40. minucie strzałem z wysokości pola karnego bramkę strzelił Manneh. W 45. minucie gola po podaniu Juana Bauzy zdobył Łukasz Wolsztyński.

W 81. minucie szansę na zdobycie kolejnego gola miał Łukasz Wolsztyński, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.

Górnik Zabrze wykupił Pawła Bochniewicza z włoskiego Udinese - poinformowała oficjalna strona klubu.

W niedzielę w Kielcach Górnik rozegra sparing z AEK Ateny (godz. 17).

Sparing: Górnik Zabrze - Reprezentacja AFE 3:0 (3:0)
Bramki: Michał Koj (21), Alasana Manneh (40), Łukasz Wolsztyński (45)

Górnik: Dawid Kudła - Dariusz Pawłowski, Aleksander Paluszek, Michał Koj (71. Paweł Bochniewicz), Adrian Gryszkiewicz - Juan Bauza, Maciej Ambrosiewicz, Krzysztof Kubica, Alasana Manneh, Michał Rostkowski (71. Bartłomiej Eizenchart) - Łukasz Wolsztyński.