Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 RELACJA, WYNIK, ZDJĘCIA Wisła zdobyła Twierdzę Zabrze. Górnik zagrał dobrze tylko w pierwszej połowie

27.06.2020. Górnik Zabrze - Wisła Kraków  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
27.06.2020. Górnik Zabrze - Wisła Kraków Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W meczu 33. kolejki w grupie spadkowej PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze z Wisłą Kraków. Bramkę zdobył Alon Turgeman w 47. minucie. "Biała Gwiazda" zdobyła Twierdzę Zabrze i uczyniła duży krok do utrzymania. Górnik przegrał po trzech zwycięstwach z rzędu. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Górnik Zabrze - Wisła Kraków.

Górnik przystąpił do meczu z Wisłą mając trzy zwycięstwa z rzędu. Zabrzanie nie muszą się już martwić o ligowy byt, natomiast "Biała Gwiazda" ciągle nie jest pewna utrzymania w PKO Ekstraklasie.

Rozpoczęcie meczu opóźniło się o dwie minuty ze względu na awarię systemu VAR. Gdy już wszystko było w porządku, sędzia Krzysztof Jakubik pozwolił na pierwsze kopnięcie piłki.

27.06.2020 r. Górnik Zabrze - Wisła Kraków.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1. Prawie komplet widzów na A...

Zabrzanie ochoczo zabrali się do pracy i przystąpili do ataków. W 9. minucie Jesus Jimenez idealnie zagrał za plecy obrońców i przed bramkarzem znalazł się Erik Jirka. Słowak strzelił nad Mateuszem Lisem, ale również nad bramką. Trzy minuty później Lis odbił piłkę po strzale z ostrego kąta Stavrosa Vassilantonopoulosa, a Jimenez kiksując zmarnował szansę na skuteczną dobitkę.

Wisła w 28. minucie straciła swego kapitana Jakuba Błaszczykowskiego. "Kuba" nabawił się urazu mięśniowego uda i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Rafał Boguski.

Górnik dalej atakował. W 32. minucie Igor Angulo źle przyjął piłkę w polu karnym, próbował jeszcze Jimenez, przyblokowany przez obrońców - piłkę bez trudu złapał Lis.

Martin Chudy pierwszy raz zatrudniony był w 39. minucie po strzale Alona Turgemana. Słowak nie miał problemów z uderzeniem w środek bramki. To jednak Górnik miał inicjatywę i w 43. minucie kolejną sytuację - Giorgos Giakoumakis główkował obok słupka.

Niespodziewanie na początku drugiej części Wisła zdobyła bramkę. Składną akcję gości kończyło podanie Boguskiego do Turgemana, który pokonał Chudego. W 62. minucie słowacki bramkarz uratował Górnika broniąc nogami strzał z bliska Boguskiego.

W 82. minucie w zamieszaniu przed bramkę po ziemi strzelił Nikola Kuveljić. Piłka odbiła się od nogi Pawła Bochniewicza i od słupka.

Zabrzanie w końcówce próbowali wyrwać remis, ale bez skutku. Górnik przegrał u siebie pierwszy raz od 28 września, kiedy w 10. kolejce został pokonany przez Lecha Poznań 3:1.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Alon Turgeman (47)

Górnik: Chudy - Vassilantonópoulos (59. Pawłowski), Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Jirka (79. Ryczkowski), Ściślak (59. Kopacz), Bainović, Jiménez - Giakoumákis, Angulo.

Wisła: Lis - Klemenz, Janicki, Hebert, Sadlok - Błaszczykowski (28. Boguski), Basha (90. Wasilewski), Kuveljić, Chuca (67. Żukow), Hołownia - Turgeman.

Żółta kartka: Giakoumakis.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)