Górnik Zabrze - Wisła Kraków 3:2. Angulo, Angulo, Angulo!!!

Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - Wisła Kraków Marzena Bugała Azarko
Kolejny świetny mecz rozegrali piłkarze Górnika Zabrze. Na wypełnionym stadionie przy Roosevelta pokonali Wisłę Kraków 3:2, a hat-tricka zaliczył Igor Angulo.

Piłkarze Wisły Kraków wychodząc na murawę w Zabrzu mieli plan, który szybko stał się czytelny dla wszystkich. Zdając sobie sprawę z siły ognia Górnika krakowianie postawnowili sprawdzić wytrzymałość jego defensywy i rzucili się do ataku. Już po kilkudziesięciu sekundach piłka wpadła do siatki za plecami Tomasza Loski, ale Szymon Marciniak nawet bez użycia VAR-u, czyli systemu wideoweryfikacji jaki tym razem funkcjonowała na Roosevelta - wychwycił ze swoimi asystentami pozycję spaloną Carlosa Lopeza, czyli Carlitosa. Przy drugiej próbie tego zawodnika Losce dopisało już szczęście, bo piłka uderzyła w poprzeczkę nad jego głową.

Trener Górnika Marcin Brosz żywiołowo pokazywał swoim piłkarzom, że powinni się wyrwać z oblężenia szybkimi kontrami i ci w końcu posłuchali. Co prawda najpierw Igor Angulo nie skorzystał z asysty Rafała Kurzawy i błędu Ivana Gonzaleza, ale w 39 minucie, znów po podaniu Kurzawy, Hiszpan strzałem po "długim" słupku dał zabrzanom prowadzenie, a wypełniony stadion - podobnie jak miało to miejsce w czasie spotkania z Legią Warszawa - eksplodował szczęściem. Wisła podjęła próbę natychmiastowej odpowiedzi, ale to gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem.

Wynik uległ jednak zmianie już dwie minuty po wznowieniu gry. Maciej Sadlok pognał lewą stroną boiska, sprytnie podał do Kamila Wojtkowskiego, który trafił w słupek, ale toczącą się przed linią bramkową wkopał do siatki Rafał Boguski. Co na to Górnik? Zabrzanie w tym sezonie zdają się nie przejmować rezultatem spotkania i robią swoje. A przede wszystkim mają Igora Angulo. W 51 minucie najpierw dostali rzut rożny jako nagrodę za waleczność Adama Wolniewicza, a za chwilę dośrodkowanie z niego - jakżeby inaczej - Rafała Kurzawy zamknął przepychając obrońców właśnie snajper Górnika. A po kolejnych kolejnych dwóch minutach sam zabrał piłkę rywalom i nie dał szans Julianowi Cueście! To szóste trafienie Angulo w tym sezonie!

Hiszpan mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, ale zmarnował okazję, za to formą błysnął Loska broniąc próbę lobowania w sytuacji sam na sam z Pawłem Brożkiem. Frustracja krakowian udzieliła się ich kibicom, którzy zarzucili okolice "swojej" bramki racami i petardami hukowymi doprowadzając do przerwania meczu na trzy minuty.

Górnik do końca próbował jeszcze podwyższyć wynik, na trybunach zabrzan trwała świetna zabawa, nawet wtedy, gdy Wisła ukarała gospodarzy za brak kunktatorstwa zdobywając drugiego gola. W nagrodę za zwycięstwo zespół Marcina Brosza zmienił Wisłę na pozycji wiceliderów tabeli.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 3:2 (1:0)
1:0
Igor Angulo (38), 1:1 Rafał Boguski (47), 2:1 Igor Angulo (51), 3:1 Igor Angulo (53), 3:2 Jakub Bartosz (88)
Górnik Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Kądzior (69. Matuszek), Ambrosiewicz (81. Nowak), Żurkowski, Kurzawa - Ł. Wolsztyński (66. Ledecky) - Angulo
Wisła Cuesta - Cywa, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Boguski (71. Bartosz), Velez (81. Halilović), Brlek, Wojtowski (57. Brożek), Małecki - Lopez
Żółte kartki Głowacki, Gonzalez, Velez, Brlek.