Górnik Zabrze wygrał z Podbeskidziem 3:1 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Górnik Zabrze wygrywa w Bielsku-Białej w Podbeskidziem 3:0 po golach Arkadiusza Milika w 33. i 50. minucie spotkania oraz w 60. Prejuce Nakoulmy. Honorową bramkę dla Podbeskidzia zdobył Damian Chmiel w 88. minucie. ZOBACZ RELACJĘ i ZDJĘCIA

Zadaniem piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała w sobotnim meczu z Górnikiem Zabrze było przerwanie serii spotkań bez wygranej.

Górale ostatni raz schodzili z boiska w roli zwycięzców 24 marca, kiedy pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk. Zadanie nie będzie jednak takie proste, bo rozpędzony Górnik, który obok Legii Warszawa nie poznał w tym sezonie smaku porażki, chce się nadal piąć w górę tabeli. W ostatniej kolejce zabrzanie w znakomitym stylu pokonali mistrzów Polski Śląsk Wrocław 4:1.

ZOBACZ RELACJĘ LIVE:
Podbeskidzie Bielsko-Białą - Górnik Zabrze ZOBACZ RELACJĘ

RELACJA ZE SPOTKANIA LESZKA JAŹWIECKIEGO
CZYTAJ TUTAJ

ZOBACZ, CO PISALIŚMY WCZEŚNIEJ

- Teraz jednak czeka nas trudniejsze zadanie, nie tylko dlatego, że gramy na wyjeździe - uważa Arkadiusz Milik. - Podbeskidzie nie ma nic do stracenia, szuka przełamania i zrobi wszystko, żeby z nami wygrać - uważa piłkarz Górnika.

Reakcją na słabsze wyniki Górali są zmiany personalne w sztabie szkoleniowym. Pracy nie stracił trener Robert Kasperczyk ale jego współpracownicy. Z Podbeskidziem pożegnał się trener bramkarzy Robert Mioduszewski, a drugi szkoleniowiec Górali Tomasz Świderski został przesunięty do Młodej Ekstraklasy. Po raz pierwszy na ławce trenerskiej obok Kasperczyka zasiądzie Andrzej Wyroba.

Czy te zmiany poprowadzą Górali do zwycięstwa? Pod Klimczokiem nie wyobrażają sobie innego scenariusza. Tym bardziej, że trener Kasperczyk oprócz Bartłomieja Koniecznego, który nie zagra już w tej rundzie ma do dyspozycji wszystkich zawodników. W tym tygodniu Podbeskidzie pozyskał jeszcze Dariusza Pietrasiaka. 31 letni obrońca, który ze Śląskiem Wrocław wywalczył tytuł mistrza Polski grał ostatnio w izraelskim Maccabi Netanja. Zagrał jednak tylko dwa spotkania i rozwiązał kontrakt. Teraz ma wzmocnić obronę Górali.

Bielszczanie będą musieli przede wszystkim uważać na piłkarza z Burkina Faso Prejuce Nakulmę, który w meczy z wrocławianami przypomniał sobie, jak strzela się gole. Do Bielska-Biała zawitają także kadrowicze Adam Danch, Łukasz Skorupski i Arkadiusz Milik.

- Górnik ma bardzo dobrych piłkarzy, ale dla nas liczy się tylko zwycięstwo, w końcu musimy odpalić i wygrać mecz - uważa obrońca Górali Krzysztof Król.