Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 28:24 ZDJĘCIA, WYNIK Hajerskie derby dla zabrzan

8.05.2021 r. Górnik Zabrze - MKS Zagłębie Lubin 28:24.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
8.05.2021 r. Górnik Zabrze - MKS Zagłębie Lubin 28:24. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 8.05.2021 r. w meczu 22. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Górnik Zabrze wygrał z MKS Zagłębiem Lubin 28:24. Zobacz ZDJĘCIA z sobotniego meczu w hali Pogoni.

Górnik był faworytem sobotniego spotkania, tym bardziej, że Zagłębie przyjechało do Zabrza bez czterech kluczowych zawodników.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Górnik - Zagłębie Lubin

Drużyna Marcina Lijewskiego rozegrała bardzo dobrą pierwszą połowę, grając mądrze, cierpliwie oraz dobrze w obronie. Po przerwie Zagłębie zaczęło odrabiać straty i miało tylko dwie bramki mniej. Wtedy wyszło doświadczenie Górnika, który opanował sytuację. W końcu odpowiedzialność wziął na siebie Krzysztof Łyżwa, który zdobył 25 trafienie dla zabrzan po stracie czterech z rzędu. Dobrze bramce spisywał się w tej fazie meczu Paweł Kazimier, ważne bramki zdobyli Iso Sluijters i Łukasz Gogola.

Górnik Zabrze - MKS Zagłębie Lubin 28:24 (18:12)

Górnik: Kazimier, Skrzyniarz 1 - Bondzior 2, Daćko 2, Bis 2, Tomczak 9, Łyżwa 1, Sluijters 5, Pawelec, Buszkow 1, Gogola 4, Kondratiuk, Dudkowski, Krawczyk 1, Adamuszek.