Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 38:27 ZDJĘCIA, WYNIK Zabrzanie nie byli zmęczeni

NMC Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 38:27
NMC Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 38:27 fot. Arkadiusz Gola
Piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze wysoko u siebie Zagłębie Lubin 38:27 i reprezentacyjną przerwę w PGNiG Superlidze spędzą w dobrych humorach. Zabrzanie umocnili się w czołówce tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu NMC Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin.

Zabrzanie dopiero w poniedziałek nad ranem wrócili z długiej podróży na mecz Pucharu EHF do Izraela, ale po zespole Marcina Lijewskiego nie widać było zmęczenia. Górnik już do przerwy rozstrzygnął losy rywalizacji z Zagłębiem, choć początek na to nie wskazywał. To 16 wygrana zabrzan w 22 meczu z lubinianami.

W 6 min rywalizacji gospodarze przegrywali z Zagłębiem 1:4 i trener Lijewski musiał wziąć czas. Reprymenda szkoleniowca pomogła. Górnik nie tylko szybko odrobił straty, ale w 11 min po rzucie Bartłomieja Tomczaka wyszedł na prowadzenie 5:4, które później systematycznie powiększał. Świetnie grał Szymon Sićko, który w sumie zdobył 9 bramek.

Do przerwy zabrzanie prowadzili 19:10 i po zmianie stron kontrolowali sytuację na boisku. W 54 min prowadzili 38:22 i w tym momencie uznali, że jest już po meczu pozwalając w końcówce rzucić gościom pięć bramek.