Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Górskie wycieczki z przewodnikiem w Szczyrku poprowadzą… ratownicy GOPR

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Wycieczki górskie będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami
Wycieczki górskie będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami unsplash.com
Z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa górskie wycieczki organizowane w Szczyrku w ramach akcji „Przewodnik czeka” poprowadzą ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, która została partnerem akcji. Ograniczona została ilość osób, które mogą wyjść na szlak.

Akcja „Przewodnik czeka” to jedna z letnich atrakcji Szczyrku, która każdego roku spotyka się dużym zainteresowaniem turystów. Z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa górskie wycieczki zmienią niecą swoją formułę. Do tej obowiązywała zasada, że ilu turystów przyszło na umówione spotkanie, tylu mogło iść na szlak. Tym razem będzie inaczej - po pierwsze liczba osób została ograniczona, w góry wyjdzie 10-12 osób. Po drugie, rolę przewodnika przejmą ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, która została partnerem akcji.

- Chcemy, żeby ta grupa, który wyjdzie w góry, czuła się bezpiecznie i swobodnie – wyjaśnia Sabina Bugaj, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku. Wyjścia będą organizowane dwa razy w tygodniu dla dowolnej ilości grup – organizatorzy zapowiadają, że jeśli będzie potrzeba to na szlak z grupami wyjdzie trzech, czterech, albo i pięciu ratowników- przewodników. Sabina Bugaj zaznacza, że ratownicy nie tylko opowiedzą o ciekawostkach dotyczących Szczyrku i Beskidów, ale i przekażą niezbędne informacje na temat bezpiecznego poruszania się w górach.

Uczestnikami wycieczki muszą być osoby pełnoletnie, natomiast osoby niepełnoletnie mogą w niej uczestniczyć tylko pod opieką rodzica lub opiekuna. Akcja skierowania jest dla turystów indywidualnych, każdy uczestnik przed wyjściem na wycieczkę zobowiązany jest do wypełnienia formularza o stanie zdrowia w związku z sytuacją epidemiczną.

Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia poprzedzającego wycieczkę do godz. 12.00 w Informacji Turystycznej - telefonicznie: 33 815- 83- 88 lub mailowo: [email protected] . Uczestnik wycieczki na miejscu zbiórki zobowiązany jest do zasłonięcia nosa i ust maseczką ochronną/chustą/buffem itp. oraz przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa w mieście i na szlaku, w tym m.in. zachowanie min. 2 metrowej odległości od innych uczestników.

Czas trwania wycieczki to ok. 5 godzin. Trzeba zabrać ze sobą wodę oraz prowiant. Obowiązuje obuwie górskie oraz wygodny strój, dostosowany do panujących warunków atmosferycznych. Sugerujemy zabrać ze sobą pelerynę.

Harmonogram wyjść
Czerwiec 2020
sobota, 13.06 – zbiórka o godz. 9.00
sobota, 20.06 - zbiórka o godz. 9.00
niedziela, 28.06 - zbiórka o godz. 9.00

Lipiec 2020 - w każdą środę i niedzielę
środy: 1.07, 8.07, 15.07, 22.07, 29.07 - zbiórka o godz. 9.00
niedziele: 5.07, 12.07, 19.07, 26.07 - zbiórka o godz. 9.00

Sierpień 2020 - w każdą środę i niedzielę
środy: 5.08, 12.08, 19.08, 26.08 - zbiórka o godz. 9.00
niedziele: 2.08, 9.08, 16.08, 23.08, 30.08 - zbiórka o godz. 9.00

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera