Groźny pożar w Bielsku-Białej przy ul. Lenartowicza....

  Groźny pożar w Bielsku-Białej przy ul. Lenartowicza. Policjanci ewakuowali 29 osób. Uratowali im życie ZDJĘCIA

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pożar w Bielsku-Białej: Policjanci uratowali życie ludziom
  1 sierpnia tuż przed 2.00 wybuchł pożar jednego z bloków przy ulicy Lenartowicza w Bielsku-Białej. Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z bielskiej
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Zdjęcia: S. Gorząd – Radio Bielsko „Waszym okiem”/KMP w Bielsku-Białej

  Groźny pożar w Bielsku-Białej ZOBACZCIE ZDJĘCIA Dzisiaj tuż przed 2.00 wybuchł pożar jednego z bloków przy ulicy Lenartowicza w Bielsku-Białej. Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z bielskiej "jedynki". Ich błyskawiczna reakcja przyczyniła się do uratowania życia osób przebywających w bloku, w szczególności w płonącym mieszaniu, gdzie przebywały trzy osoby.

  Groźny pożar w Bielsku-Białej  Policjanci komisariatu I w Bielsku-Białej w składzie sierż. sztab. Bartosz Łodziana i st. sierż. Michał Lewandowski jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru, do którego doszło w mieszkaniu na parterze bloku przy ulicy Lenartowicza. Widząc płomienie wydobywające się z okien mieszkania, mundurowi natychmiast rozpoczęli ewakuację lokatorów z płonącego bloku.

  Pożar w Bielsku-Białej: Policjanci uratowali ludzi  - Akcja była mocno utrudniona z uwagi na duże zadymienie całej klatki schodowej. Policjanci pukali do wszystkich mieszkań, budząc lokatorów. Na miejsce dotarło kilka zastępów straży pożarnej, które dokończyły ewakuację. Łącznie z budynku ewakuowano 29 osób. Strażacy ugasili pożar i zniwelowali zagrożenie - informuje bielska Komenda Miejska Policji.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI STRAŻAKÓW
  Zobacz galerię


  W czasie prowadzonych działań policjanci zapewnili schronienie czworgu ewakuowanym mieszkańcom w policyjnym radiowozie. W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru, przebywały trzy osoby - dwóch mężczyzn oraz kobieta. Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla, ich życiu jednak nie zagraża niebezpieczeństwo. Kobietą zaopiekowała się rodzina. Po ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu klatki schodowej, strażacy sprawdzili stężenie tlenku węgla. Z uwagi na brak zagrożenia, mieszkańcy bloku mogli wrócić do swoich mieszań. Całkowitemu spaleniu uległo mieszanie na parterze, w którym powstał pożar.

  Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Wszystko wskazuje na to, że szybka interwencja policjantów zapobiegła tragedii.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim