Gryf Wejherowo - Ruch Chorzów 3:2 [ZDJĘCIA] Niebiescy spadli na przedostatnie miejsce w tabeli II ligi

Ruch Chorzów przegrał z Gryfem Wejherowo
Ruch Chorzów przegrał z Gryfem Wejherowo fot. dziennikbaltycki.pl
Gryf Wejherowo - Ruch Chorzów 3:2 ZDJĘCIA. Piłkarze Ruchu wciąż pozostają w tym roku bez zwycięstwa i spadają coraz niżej w tabeli II ligi. Po porażce w Wejherowie z Gryfem Niebiescy wylądowali na przedostatnim miejscu i widmo trzeciego z rzędu spadku coraz wyraźniej zagląda im w oczy. Zobaczcie zdjęcia z meczu Gryf Wejherowo - Ruch Chorzów.

Ruch mecz w Wejherowie zaczął bardzo dobrze i po pół godzinie gry Tomasz Foszmańczyk wyprowadził Niebieskich na prowadzenie. Jak skwapliwie odnotowali statystycy było to pierwsze wyjazdowe prowadzenie chorzowian w historii ich gry na trzecim szczeblu polskich rozgrywek. Cieszli się z niego dokładnie 14 minut, bo jeszcze przed przerwą po strzale z wolnego wyrównał Maciej Koziara.

Po zmianie stron wystarczyło 12 minut, by Gryf strzelił dwa gole i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trener Marek Wleciałowski po meczu bardzo narzekał na poziom sędziowania.

- W momencie kiedy tracimy gola na 2:1, nasz zawodnik jest uderzony łokciem w twarz i leje się krew. Koszulka była cała skrwawiona, a sędzia uważa, że jest wszystko w porządku, a zawodnik wjeżdża i strzela bramkę. Kolejna sytuacja przy golu na 3:1, gdzie sędzia doszukiwał się spalonego. Sytuacja jest wyraźna, gracz Gryfa jest na spalonym, sędzia nie ma żadnych wątpliwości i puszcza grę. Kolejna sytuacja, której Wojtek Kędziora strzelił bramkę i nagle arbiter bardzo dokładnie widzi, że jest spalony. Gra zatrzymana i nie udało nam się ten sposób zdobyć bramki. W kolejnej sytuacji była ręka w polu karnym Gryfa, a ja nie mam podstaw, by nie wierzyć moim zawodnikom - wyliczał Wleciałowski na konferencji prasowej.

W końcówce chorzowianie zdobyli kontaktową bramkę autorstwa Mateusza Lechowicza i mieli kilka sytuacji na kolejne gole, ale ich nie wykorzystali. Ostatni raz Ruch wygrał w II lidze 10 listopada, a więc ponad pięć miesięcy temu.

Gryf Wejherowo – Ruch Chorzów 3:2 (1:1)

0:1 Tomasz Foszmańczyk (30)
1:1 Maciej Koziara (44-wolny)
2:1 Maciej Koziara (50)
3:1 Dawid Rogalski (57)
3:2 Mateusz Lechowicz (62)