GTK Gliwice - Anwil Włocławek 81:87. Gliwiczanie nie przełamali kompleksu Anwilu ZDJĘCIA

Koszykarze GTK Gliwice toczyli zacięty bój z Anwilem WłocławekZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. arkadiusz gola
W meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice przegrali w małej hali Areny Gliwice z Anwilem Włocławek 81:87. Była to ósma w historii porażka gliwiczan z włocławianami. Koszykarze GTK jeszcze nigdy z tą drużyną nie wygrali i nie przełamali kompleksu Anwilu. Zobaczcie zdjęcia z meczu GTK Gliwice - Anwil Włocławek.

GTK Gliwice i Anwil Włocławek walczą o zakwalifikowanie się do play off Energa Basket Ligi. Włocławianie dla GTK to bardzo niewygodny rywal. Z siedmiu dotychczasowych meczów obu drużyn Anwil wygrał siedem.

Koszykarzom z Włocławka ostatnio nie wiedzie się jednak na wyjazdach. W tym sezonie jako jedyni nie wygrali jeszcze spotkania w delegacji, a ostatni raz w obcej hali triumfowali 6 marca w... Gliwicach.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GTK GLIWICE - ANWIL WŁOCŁAWEK

Okazja do przełamania kompleksu Anwilu wydawała się być wymarzona, a jednak początkowo to drużyna gości nadawała ton wydarzeniom na boisku. Włoclawianie, w szeregach których pierwsze skrzypce grał Ivan Almeida, na początku II kwarty odskoczyli na 10 punktów i wydawało się, że kontrolują sytuację na parkiecie.

Gliwiczanie zdołali jednak poprawić swoją grę i zaczęli powoli odrabiać straty. Do przerwy przegrywali 37:43, ale III kwarta należała już bezdyskusyjnie do nich. W ekipie GTK zadebiutowali w tym spotkaniu Tayler Persons i Mario Delas, ale to nie oni należeli do najjaśniejszych punktów gospodarzy. Ten pierwszy zdobył w całym meczu 3 pkt, a drugi 8.

W 22 minucie gliwiczanie po wsadzie Shannona Bougesa Jr doprowadzili do remisu 46:46, a na 5 minut przed końcem III kwarty po raz pierwszy od pierwszych akcji meczu wyszli na prowadzenie po rzucie Jordona Varnado (54:53). To właśnie amerykański skrzydłowy był w tym spotkaniu najskuteczniejszym graczem GTK zdobywając 15 pkt.

Anwil przed ostatnią kwartą przegrywał 61:65, ale się nie poddawał. Goście zdołali nie tylko odrobić straty, ale na 6 minut przed końcem wyszli na prowadzenie 73:72. Końcówka była bardzo zacięta. Na 250 sekund przed ostatnią syreną włocławianie odskoczyli na 6 pkt prowadząc 81:75 i tej przewagi nie dali już sobie odebrać.

GTK fatalnie zagrał w IV kwarcie przegrywając ją różnicą aż 10 pkt. Anwil po raz pierwszy w tym sezonie wygrał na wyjeździe.

GTK Gliwice - Anwil Włocławek 81:87 (17:22, 20:21, 28:18, 16:26)