GTK Gliwice - Anwil Włocławek ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Sił wystarczyło na dwie kwarty. Wysoka porażka zdziesiątkowanych gliwiczan

31.03.2022. GTK Gliwice - Anwil Włocławek.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W czwartek 31.03.2022 r. w meczu 28. kolejki Energa Basket Ligi GTK Gliwice wysoko przegrał z Anwilem Włocławek, choć po dwóch kwartach miał tylko siedem punktów straty. Zobacz ZDJĘCIA z małej hali Areny Gliwice.

Gliwiczanie są w coraz trudniejszej sytuacji w walce o utrzymanie w ekstraklasie. W środę swój mecz wygrał bezpośredni rywal w tabeli GTK - HydroTruck Radom (72:59 z Twardymi Piernikami Toruń), a drużyna z Gliwic nadal zmaga się z wirusem. Z tego powodu nie mogli zagrać Kristijan Krajina i Daniel Gołębiowski. Inni mieli problem z treningiem przed meczem ze względu na stan zdrowia.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GTK Gliwice - Anwil Włocławek, 31.03.2022 r.

Do przerwy gliwiczanie stawiali czoła faworytowi

Oczywiście faworytem meczu był Anwil, wspieramy w Gliwicach przez swoich fanów. GTK przegrywało 4:13. Gospodarze się zerwali do ataku i po „trójce” Kacpra Radwańskiego było 10:13. Pierwszą kwartę włocławianie wygrali 22:16. Gliwiczanie starali się dotrzymywać kroku i po akcji Jabarie Hindsa przegrywał tylko 24:26. Do przerwy strata wynosiła osiem punktów - 31:38.

Anwil wrzucił wyższy bieg, a GTK straciło siły

Kiedy na początku trzeciej kwarty szybko było 31:45 trener GTK Maros Kovacik poprosił o czas, aby przerwać tę serię. Udało się, bo po powrocie na parkiet Aleksander Wiśniewski przymierzył za trzy punkty - 34:45. Jednak Anwil wrzucił wyższy bieg, bombardował "trójkami" i przed ostatnią częścią gry na tablicy wyników mieliśmy 41:64. Trzecią kwartę goście wygrali 25:10.

GTK opadło z sił, wyszły braki kadrowe, a rywale robili swoje i mieli nawet 28 punktów przewagi 55:83 i 60:88. Gliwiccy kibice do końca wspierali swoich koszykarzy, którzy zagrali w czwartek w siedmiu...

Najlepszym strzelcem gości był Jonah Mathews z 16 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. 18 punktów i 5 asyst dla gospodarzy zdobył Jabarie Hinds.

GTK Gliwice - Anwil Włocławek 62:88 (16:22, 15:17, 10:25, 21:24)

GTK: Hinds 18, Put 17, Wiśniewski 9, Williams 7, Dodd 6, Radwański 5, Busz 0.

Anwil: Mathews 16, Dimec 14, Petrasek 13, Nowakowski 12, Woroniecki 12, Bell 8, Łączyński 7, Kowalczyk 4, Olesiński 2, Szewczyk 0, Bojanowski 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0