GTK Gliwice - Arka Gdynia 97:89 ZDJĘCIA, WYNIK Gliwiczanie nadal liczą się w grze o play off. Arce nie pomogła zmiana trenera

10.01.2021. GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia 97:89.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
10.01.2021. GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia 97:89. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 10.01.2021 r. w meczu Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice wygrali z Asseco Arką Gdynia 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23), dzięki czemu zachowali szansę w walce o play off. Zobacz ZDJĘCIA z meczu GTK Gliwice - Arka.

W gliwickiej drużynie ostatnio doszło do zmian personalnych. Joshua Perkins przeniósł się do Partizana Belgrad. Natomiast zawodnikami GTK zostali Amerykanie - Tayler Persons (rozgrywający) i William Shaquille Goodwin (silny skrzydłowy lub center).

W niedzielnym meczu z Arką obaj jeszcze nie zagrali. W klubie z Gdyni nastąpiła zmiana trenera - Przemysława Frasunkiewicza zastąpił jego asystent Piotr Blechacz.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GTK Gliwice - Arka Gdynia.

Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 26:17, ale na początku drugiej części Arka zaczęła odrabiać straty i było 26:25. Niemoc GTK przerwał Szymon Szewczyk - 28:25. Mieliśmy 30:25, ale goście nie odpuszczali i prowadzili 33:30. Po dwóch kwartach było 46:45 dla GTK.

Trzecia kwarta zaczęła się od "trójek" Szymona Szewczyka i Jordona Varnado - 52:45. I znów Arka nie odpuszczała - 52:51. Przed ostatnią kwartą GTK prowadziło 71:66. Na początku czwartej kwarty gliwiczanie odskoczyli na 76:66.

Goście jeszcze trochę postraszyli, gdy doprowadzili do remisu 85:85, jednak finisz należał do gliwickich koszykarzy.

Gliwiczanie w następnym meczu podejmą 14 stycznia Anwil Włocławek (początek o godz. 20). Tego samego dnia MKS Dąbrowa Górnicza zagra z Zastalem Zielona Góra (19).

GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23)

GTK: Varnado 25, Bogues 20, Henderson 16, Szewczyk 12, Szymański 11, Gołębiowski 10, Diduszko 2, Wiśniewski 1.

Arka: Wołoszyn 28, Dylewicz 17, Hrycaniuk 16, Kołodziej 10, Wadowski 6, Malczyk 5, Kobel 4, Kaszowski 3, Walkowiak 0, Kowalczyk 0, Pluta 0.