GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Wielkie emocje w Gliwicach

04.10.2021. GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
04.10.2021. GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W poniedziałek 4.10.2021 r. w meczu Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice przegrali z Asseco Arką Gdynia 72:73. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu w Arenie Gliwice.

Gliwicki zespół przystąpił do spotkania z ostatnią drużyną w tabeli z jedną wygraną i trzema porażkami. Arka była bez zwycięstwa. GTK chcący w tym sezonie wejść do play off zamierzał pokonać ekipę z Gdyni.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GTK Gliwice -Asseco Arka Gdynia, 4.10.2021 r.

Gospodarze prowadzili na początku 6:4, ale ekipa z Gdyni stawiła mocny opór i wygrała pierwszą kwartę, a w drugiej prowadziła już 13 punktami. Na przerwę Arka schodziła z 4 puntami przewagi.

Kiedy po koszu Jabarie Hindsa GTK odzyskał prowadzenie (46:44), wydawało się, że gliwiczanie dopadli rywali. Jednak Arka nie dawała za wygraną (46:51), a po trzech kwartach było tylko 59:57 dla gospodarzy.

W ostatniej części było już 64:58, ale goście znów odrobili straty z nadwyżką - 64:66. W końcówce prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na dwie sekundy przed końcem przy stanie 72:73 Roberts Stumbris nie trafił rzutu i pierwsza wygrana Arki stała się faktem.

W następnym meczu, w sobotę, gliwiczanie podejmą PGE Spójnię Stargard (początek o godz. 15.30).

GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia 72:73 (14:16, 21:23, 24:18, 13:16)

GTK: Hinds 22, Put 13, Stumbris 11, Williams 7, Szymański 6, Ramstedt 5, Woods 5, Wiśniewski 3.

Arka: Wołoszyn 20, Musić 18, Wilczek 18, Misković 5, Bogucki 5, Hrycaniuk 4, Turner 3, Dylewicz 0, Tomaszewski 0, Parzenowski 0.