GTK Gliwice – HydroTruck Radom 75:83 ZDJĘCIA, WYNIK Koniec marzeń gliwiczan o awansie do play-off. Niespodziewana porażka u siebie

6.03.2021. Energa Basket Liga: GTK Gliwice - HydroTruck Radom.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
6.03.2021. Energa Basket Liga: GTK Gliwice - HydroTruck Radom. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W sobotę 6.03.2021 r. w meczu Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice przegrali we własnej hali z drużyną HydroTruck Radom 75:83. Zobacz ZDJĘCIA z meczu w Gliwicach, którego nie mogli z trybun zobaczyć kibice.

Gliwiczanie mięli się zrewanżować za porażkę w Radomiu 80:87 oraz przedłużyć swoje szanse na czołową ósemkę, oznaczającą play-off igrę o medale. „GTK nie ma już marginesu błędu i po prostu musi wygrywać” - napisano w zapowiedzi sobotniego meczu na stronie gliwickiego klubu.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GTK Gliwice – HydroTruck Radom

Goście prowadzili na początku 6:0 i 19:6, co już zwiastowało problemy dla GTK. W II kwarcie było 15 punktów przewagi – 29:14.

Po przerwie gliwicki zespół zaczął gonić rywali, a w ostatniej części gry miał już tylko 4 punkty straty do radomian 60:64. Jednak goście znów „odjechali” i wygrali w Gliwicach. GTK prawie straciło szansę na play-off. Wygrana ekipy HydroTruck praktycznie przesądziła o spadku Polpharmy Starogard Gdański z Energa Basket Ligi.

- Widziałem tylko 5 minut koszykówki, jaką chcieliśmy grać. Przegraliśmy w zbiórkach 33 do 46 – kiwał głową z niedowierzaniem trener GTK Matthias Zollner.

Najlepszym graczem gości był Jabarie Hinds z 26 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. Po 16 punktów dla gospodarzy rzucili Tayler Persons i Daniel Gołębiowski.

GTK Gliwice – HydroTruck Radom 75:83 (14:21, 18:23, 26:20, 17:19)

GTK: Persons 16, Gołębiowski 16, Varnado 9, Henderson 9, Delas 8, Szewczyk 7, Diduszko 3, Wiśniewski 3, Szymański 2, Bogues 2.

HydroTruck: Hinds 26, Stumbris 16, Griffin 12, Ostojić 11, Lewandowski 8, Zegzuła 4, Piechowicz 3, Prahl 3, Wall 0.