GTK Gliwice - Śląsk Wrocław ZDJĘCIA, WYNIK Gliwiczanie bezradni w meczu ze Śląskiem. Kibice zobaczyli wysoką porażkę

26.03.2022. GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław.    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
26.03.2022. GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 26.03.2022 r. w meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice podejmowali Śląsk Wrocław. Gliwiczanie dostali srogą lekcję koszykówki... To piąta porażka z rzędu gliwickiej drużyny. Zobacz ZDJĘCIA z Areny Gliwice, w której byli też kibice Śląska.

GTK Gliwice walczy o pozostanie w ekstraklasie, a Śląsk gra o czołową czwórkę, dzięki czemu było wiadomo, że w sobotnim meczu obie drużyny będą chciały wygrać. W przypadku gospodarzy skończyło się tylko na "chciejstwie".

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GTK Gliwice - Śląsk Wrocław, 26.03.2022 r.

Gliwiczanie przystąpili do spotkania bez Robertsa Stumbrisa. GTK ogłosiło w czwartek, że kontrakt Łotysza został rozwiązany za porozumieniem stron. To duża strata, bo Stumbris wystąpił w 23 meczach tego sezonu, średnio zdobywał 13,4 punktu.

GTK od zwycięstwa nad HydroTruckiem Radom przegrało cztery mecze z rzędu i chciało ze Śląskiem sprawić niespodziankę.

Po pierwszej połowie nic na nią nie wskazywało, bo gliwiczanie wyraźnie przegrali obie kwarty i było 26:48. Mecz zaczął się od prowadzenia Śląska 5:0, który przed zejściem do szatni osiągnął największą przewagę - 22 punktów - po koszu Travisa Trice'a.

W kolejnej kwarcie goście wypracowali już 32 punkty przewagi - 39:71, gdy trafił za dwa D'mitrik Trice. Gliwiczanie mogli w końcowych minutach tylko nieco poprawić wynik i wygrali ostatnią kwartę 19:18.

Najlepszym strzelcem gości był D’mitrik Trice z 22 punktami, 5 asystami i 4 zbiórkami. W ekipie gospodarzy po 13 punktów rzucili Kristijan Krajina i Filip Put.

Trener GTK Gliwice Maros Kovacik:
Śląsk pokazał od początku pokazał jakość i dlaczego gra w Europe Cup. Dla nas to bardzo ciężki okres. W tygodniu na treningu dwa razy mieliśmy sześciu zawodników, dwa razy siedmiu. Mamy w zespole jakiś wirus. Busz, Krajina, Radwański, Put, Hinds bez treningu, jeszcze Gołębiowski jest w takim stanie, że w ogóle nie może trenować, tak samo trener przygotowania fizycznego i asystent Piotr Hałas. Oczywiście nie chcę powiedzieć, że to decydowało o meczu, ale nie mieliśmy czasu, aby się normalnie przygotować.

GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław 61:89 (17:27, 9:21, 16:23, 19:18)

GTK: Krajina 13, Put 13, Hinds 12, Williams 7, Wiśniewski 7, Busz 4, Dodd 3, Radwański 2

Śląsk: D. Trice 22, Dziewa 16, Kanter 13, Tomczak 10, T. Trice 7, Justice 7, Kolenda 6, Wójcik 6, Karolak 2, Gabiński 0