GTK Gliwice - Zastal Zielona Góra ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Gliwiczanie dzielnie walczyli, ale nie dali rady liderowi Energa Basket Ligi

03.03.2022 r. GTK Gliwice - Enea Zastal BC Zielona Góra.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W czwartek 3.03.2022 r. w meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi koszykarzy GTK Gliwice przegrało z Zastalem Zielona Góra 82:89. Gospodarze postawili się faworytowi i zasłużyli na brawa. To dobry prognostyk przed dalszą walką o utrzymanie w ekstraklasie. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW w Arenie Gliwice.

Po przerwie na reprezentację do gry wróciła ekstraklasa koszykarzy. W Gliwicach doszło do spotkania przedostatniej drużyny w tabeli z liderującym Zastalem Zielona Góra.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GTK Gliwice - Zastal Zielona Góra, 3.03.2022 r.

Faworytem czwartkowego meczu był Zastal, który we wcześniejszych ośmiu spotkaniach z GTK wygrał wszystkie.

W czwartek zaczęło się od prowadzenia GTK 8:12, z którego wynik zmienił się na 8:17. Na początku drugiej kwarty goście prowadzili 29:18, ale gliwiczanie zaczęli odrabiać straty - Zastal utrzymywał ledwie dwupunktową przewagę. Lider odskoczył jednak od stanu 43:41 do 47:41. Na przerwę do szatni drużyny schodziły z wynikiem 46:49 patrząc od strony gospodarzy.

Po powrocie do gry nadal trwała walka na całego - GTK przegrywało tylko 48:49 i 50:51. Zastal na chwilę wypracował sobie kilka punktów przewagi, ale gliwiczanie znów byli bardzo blisko - 57:58. Przed ostatnią częścią gospodarze przegrywali 65:72, a na jej początku 65:74.

Kiedy zrobiło się 69:82 trener GTK Maros Kovacik poprosił o czas. Zaraz potem Zastal miał już 14 punktów przewagi (69:83). Po rzutach wolnych Daniela Gołębiowskiego było 75:84, w samej końcówce 80:87. Gliwiczanie pokazali charakter, ale górą był lider.

Najlepszym zawodnikiem gości jest Dragan Apić z 19 punktami i 8 zbiórkami. W ekipie GTK wyróżniał się Kristijan Krajina - zdobył 17 punktów, miał 3 zbiórki i 3 asysty.

GTK Gliwice - Enea Zastal BC Zielona Góra 82:89 (18:27, 28:22, 19:23, 17:17)

GTK: Kristijan Krajina 17, Daniel Gołębiowski 16, Roberts Stumbris 11, Filip Put 10, Jabarie Hinds 9, Kacper Radwański 6, Jonathan Williams 6, Aleksander Wiśniewski 5, Damonte Dodd 2.

Zastal: Dragan Apić 19, Nemanja Nenadić 18, Jarosław Zyskowski 14, Przemysław Żołnierewicz 10, Andrzej Mazurczak 10, Devoe Joseph 6, Ousmane Drame 5, Krzysztof Sulima 4, David Brembly 3, Tony Meier 0, Konrad Szymański 0.