MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gubernator stanu Nevada zachwycony Śląskiem ZDJĘCIA+WIDEO

Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa
Gubernator stanu Nevada zachwycony Śląskiem
Gubernator stanu Nevada zachwycony Śląskiem Bartosz Wojsa
To było znaczące wydarzenie. Brian Sandoval, gubernator stanu Nevada w Stanach Zjednoczonych, odwiedził nasz region i wziął udział w obradach kongresu. Pojawił się też w siedzibie firmy BetaMed w Chorzowie, z którą ma przyjacielskie stosunki.

Kocham Polskę, ludzie tutaj są wspaniali. Śląsk mnie zachwyca, a Chorzów jest piękny – mówi Brian Sandoval, gubernator stanu Nevada w Stanach Zjednoczonych, który gościł w województwie śląskim.

Był m.in. uczestnikiem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Centrum Kongresowym w Katowicach, ale na dłużej zatrzymał się w firmie BetaMed w Chorzowie, ponieważ Beata Drzazga (właścicielka firmy) jest – jak sam gubernator mówi – jego dobrą przyjaciółką.

– To niesamowita osoba. Ktoś, z kim świetny kontakt łapie się w zasadzie automatycznie i wie o tym każdy, kto ją poznał – podkreślał gubernator Sandoval w wypowiedzi dla DZ.

Nadał tytuł „Ambasadora Biznesowego Nevady”
Gubernator po raz pierwszy w historii przyznał tytuł „Ambasadora Biznesowego Nevady” właśnie prezes BetaMed-u.

– Beata jest niezwykle towarzyska, inteligentna, jest wzorem dla innych kobiet biznesu. Dlatego właśnie pomyśleliśmy, że byłoby wspaniale, gdyby zgodziła się zostać biznesową ambasadorką Nevady. Ona jest dla nas bardzo cenna – argumentował.

BetaMed to pierwsza śląska firma, która założyła swoją filię w Las Vegas – „BetaMed International”– i która jest owocem współpracy w ramach misji gospodarczych Polska–Nevada. Nic więc dziwnego, że ten punkt wizyty gubernatora w Polsce był dla niego ważny, co też podkreślał.

– Współpraca między firmą BetaMed a firmami w Nevadzie układa się wyśmienicie i myślę, że tak już pozostanie. Jesteśmy szczęśliwi, że Beata rozważa przeniesienie własnego biznesu do Nevady. Kto wie, może stworzy tam takie samo centrum medyczne, jak tutaj. To byłby na pewno początek czegoś nowego, czegoś dobrego – mówi Brian Sandoval.

Gubernator zaznacza, że w Nevadzie już teraz funkcjonuje kilka małych przedsiębiorców z Polski, którzy radzą sobie na terene Stanów Zjednoczonych całkiem nieźle. – Beata mogłaby być dla nich przykładem, tak jak jest przykładem w Polsce – zaznaczał.

Przypomnijmy, że Beata Drzazga, oprócz tego, że jest właścicielką BetaMed, jest także dyrektorem amerykańsko-polskiej Izby Handlowej w Las Vegas i polsko-amerykańskiej Izby Handlowej Stanu Nevada w Polsce.

Gubernator planuje już kolejną wizytę
Beata Drzazga działając na arenie międzynarodowej, pomaga nawiązywać kontakty firmom nie tylko polskim, ale i z całego świata z firmami w Nevadzie.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Czekałam na tę chwilę, by Nevada mogła zobaczyć, co robię tutaj na miejscu i jak wygląda BetaMed – pierwszy mały owoc mojej misji – czyli to, co w przyszłości chcę robić w Nevadzie – mówi Beata Drzazga.

Następnie padła zapowiedź stworzenia centrum medycznego, dokładnie w Las Vegas. Przynajmniej tego życzyliby sobie przedstawiciele delegacji z Nevady.

– Byłoby wspaniale, gdyby udało się otworzyć taką firmę w Las Vegas – mówił Kristopher Sanchez, współpracownik gubernatora Sandovala. – Na pewno odniosłaby sukces – podkreślał.

Warto zaznaczyć, że gubernator Brian Sandoval nie po raz pierwszy jest w Polsce. Dwa lata temu także ją odwiedził i już teraz zapowiada, że wróci tu najszybciej, jak tylko będzie mógł.

–Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty. Im więcej widzę, tym bardziej uświadamiam sobie, jak silna więź i przyjaźń łączy mnie z ludźmi w tym kraju. Chciałbym, by ta dobra relacja stawała się jeszcze mocniejsza i będę dążył do tego, by tak było – podkreślał Sandoval.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!