MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Guns N Roses koncert w Rybniku. Nawet Axlowi zdarzają się fałsze [ZDJĘCIA, LIVE]

Ola Szatan, Zdjęcia: Mikołaj Suchan, Arkadiusz Ławrywianiec
Gdy Guns N Roses zagrał koncert w Rybniku w 2012 roku, zespół wykonał miły gest,. Muzycy stanęli w rządku i ukłonili się widowni. Axl pochwalił "wspaniałą publiczność" i wyraził nadzieję na ponowne spotkanie. A publiczność w sektorze najbliżej sceny skanduje "dziękujemy". I my też dziękujemy, że byliście z nami w Rybniku...

CZYTAJ PODSUMOWANIE KONCERTU GUNS N' ROSES TYLKO W DZIENNIKU ZACHODNIM

Aktualizacja 23:27
Godzina i 20 minut spóźnienia.... Ale Gunsi są już na scenie, rozpoczęli wybuchem pirotechnicznym przy wybiegu. Na scenę posypały się róże od fanów, kilka z nich złapał Axl. Najpierw "Chinese democracy". Jako drugi w kolejce jest słynne "Welcome to the jungle". Jest moc! Fani szaleją!

SPECJALNY SERWIS NA TEMAT GUNS N' ROSES W RYBNIKU ZOBACZ KONIECZNIE

Aktualizacja 23:34
Ze sceny rozbrzmiewa "It's So Easy". Energia rozpiera nie tylko wokalistę, ale także gitarzystów, którzy podobnie jak Axl są częstymi gośćmi na wybiegu ze sceny.

Aktualizacja 23:41
Nie zapominajmy, że Guns N' Roses to także specjaliści od ballad. Pierwsza dzisiejszej nocy spokojna odsłona to utwór "Sorry", którego właśnie słuchamy. Axl krąży po scenie, a na widowni nie brakuje światełek.

Aktualizacja 23:59
Na widowni powiewają dwie biało-czerwone flagi zamocowane na jakimś długim patyku, fani zgromadzeni przede wszystkim w strefie Golden Circle coraz częściej miarowo klaszczą w dłonie (ciekawe czy jutro będą to najbardziej obolałe części ciała?!), a ze sceny płyną kolejne dźwięki, aktualnie gra "Estranged". I coraz więcej pysznych solówek gitarzystów....

Aktualizacja 00:05
Pierwsze konkretne solo Richarda....

Aktualizacja 00:09
"Live & Let Die", żeby nie było za spokojnie to w głębi sceny oprawę robią wybuchy ognia.

Aktualizacja 00:16
Nie zwalniamy tempa i już kolejny utwór, tym razem This I Love". To co my kochamy najbardziej akcje specjalne. Na widowni właśnie fani rozłożyli wielką flagę. Z górnych sektorów wygląda to imponująco, gratulujemy ekipie z ogólnopolskiego forum fanów Guns N' Roses. Muzykom się chyba podobało

Aktualizacja 00:27
Następne popisy umiejętności poszczególnych muzyków, których Axl kolejno przedstawia. Przed momentem swoją chwilę miał basista Tommy Stinson, a obecnie na co stać pokazuje klawiszowiec Dizzy Reed.

Aktualizacja 00:35
I już przejście do kolejnego numeru. Na stadionie rozbrzmiewa obecnie "Street of Dreams". Ale jednak czas zrobił swoje i nawet takiemu wokaliście jak Axl zdarzają się lekkie fałsze i nieczystości.

Aktualizacja 00:41
Dostaliśmy informację, że niestety nie na wszystkich sektorach dźwięk zespołu rozchodzi się dobrze.
- Technicy się nie spisali, a miało być tak wystrzałowo - poinformował nas jeden z uczestników. Jednak prawda jest też taka, że problemy techniczne zdarzają się najlepszym i na najdoskonalszym sprzęcie. A na scenie tymczasem kończy się "You Could Be Mine" i.... następnie swoją chwilę ma DJ Ashba.

Aktualizacja 00:48
Jedno z najbardziej rozpoznawalnych intro w historii światowej muzyki należy do "Sweet Child O' Mine", które jak wiadomo stworzone zostało (jeszcze przez Slasha) przez przypadek. Właśnie zabrzmiało w Rybniku.

Aktualizacja 00:59
Najpierw krótka wstawka z "Another Brick in the Wall" Pink Floydów (oczywiście w wykonaniu Gunsów) jako przerywnik i już jedziemy dalej z przebojową machiną. Lipcowy deszcz już dzisiaj w Rybniku mieliśmy, ale na "November Rain" przyszedł czas dopiero teraz

Aktualizacja 01:07
Dlaczego mam wrażenie, że Axl śpiewa "November Rain" (przynajmniej pierwszą część utworu) tylko na 80 procent swoich możliwości, trochę zachowawczo, jakby chciał oszczędzić głos..?! To wie tylko on. Natomiast instrumentalnie jest bez zarzutu, podczas solówki gitarowej znów w głębi sceny wystrzeliła pirotechnika. Ciekawe ilu osobom uruchomiły się podczas tego utworu wspomnienia z pierwszych randek.

Aktualizacja 01:16
Axl Rose się przebrał i teraz prezentuje się w gustownej białej marynarce. Jak on niewinnie wygląda... i jak spokojnie rozpoczyna "Don't Cry"... I znów solówka gitarowa, trzeba przyznać, że panowie którzy na przestrzeni lat uzupełniali dzisiejszy skład Guns N' Roses prezentują wysoką formę i umiejętności.

Aktualizacja 01.25
Axl znów w bardziej rockowym stroju. Na scenie brzmi aktualnie "Civil War". I chyba czas powiedzieć, że jeszcze kilka piosenek i panowie będą powoli finiszować.

Aktualizacja 01:33
Czas na klasyki. Swego czasu Guns N' Roses wziął na warsztat jeden z największych takich numerów, legendarne "Knockin' on Heaven's Door" z repertuaru Boba Dylana. Ale w wykonaniu Gunsów brzmi to równie dobrze. Tymczasem na widownię co jakiś czas padają słupy światła, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie morza ludzi. Teraz to morze w zdecydowanej większości śpiewa z Axlem refren "Knockin'...". I jest pięknie. Chociaż patrząc na rozrywkową historię tego zespołu to należałoby raczej dokonać parafrazy tytułu, bo bardziej pasowałoby "Pukając do piekła bram"

Aktualizacja 1:42
Spora dawka rockandrolla nadeszła razem z przebojem "Nightrain". A fani przy scenie wciąż mają siłę skakać i klaskać.... najbardziej zapewne ci z ogólnopolskiego forum fanów NighTrain Station. Pozdrawiamy was gorąco!

Aktualizacja 1:47
I to byłoby koniec... jeśli chodzi oczywiście o regularną część koncertu. Nawet nie musieliśmy długo czekać, ekipa znów schodzi się na scenę.

Aktualizacja 1:53
Mocny początek bisów, bo "Patience" to jeden z ulubionych utworów dla wielu fanów. To na nim sześć lat temu podczas koncertu w Warszawie w stronę Axla poleciała biało-czerwona flaga. Fanklubowicze zresztą początkowo chcieli w Rybniku także na tym utworze rozwinąć swą wielką płachtę, ale zmienili utwór, w obawie, ze Gunsi mogą nie zagrać "Patience" w Rybniku, bo na aktualnej trasie zdarzało tej piosence wypadać z koncertowej setlisty. Axl, możemy się czuć wybrani?

Aktualizacja 2:00
Szaleństwo i na scenie i pod nią. Co to spowodowało? Całkiem rajskie dźwięki. Gunsi odpalają najmocniejsze petardy, w tym momencie za sprawą hitu "Paradise City". Nie chcemy być złymi prorokami, ale oni lubią kończyć tym numerem swoje występy....

Aktualizacja 2:01
Na widownię stojącą w strefie golden circle spada właśnie deszcz konfetti. To może oznaczać koniec...

CZYTAJ PODSUMOWANIE KONCERTU GUNS N' ROSES TYLKO W DZIENNIKU ZACHODNIM


*Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
*\

Tour de Pologne - wyścig kolarski ZOBACZ TRASĘ, ZDJĘCIA, WIDEO, ZAWODNIKÓW

**

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

O koncercie donoszą też agencje prasowe:
Z ponad dwugodzinnym opóźnieniem jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka Guns N'Roses rozpoczął w środę wieczorem występ na Stadionie Miejskim w Rybniku. To drugi występ grupy w Polsce; pierwszy odbył się w 2006 r. w Warszawie.
Według organizatorów na środowy koncert dotarło ok. 17 tys. widzów spodziewających się ok. trzygodzinnego występu.
Pierwsi fani przyjeżdżali do Rybnika już od środowego ranka. Zgodnie z apelami polskiego fanclubu grupy wiele osób, które krążyły po mieście lub gromadziły się pod stadionem, miało ze sobą białe i czerwone róże. Kwiaty podczas pierwszych utworów miały zasłać scenę. Według regionalnych mediów rybniccy kwiaciarze od kilku tygodni składali na ten dzień dodatkowe zamówienia.
Inną niespodzianką polskich fanów dla członków zespołu miała być polska flaga z napisami m.in. "Welcome back to Poland" i "Rybnik 2012" - o wymiarach 5,5 na 7 m. Gdy na kilka godzin przed koncertem fani rozłożyli flagę przed stadionem, okazało się, że jest większa niż zapowiadano. Na obwodzie flagi umieszczono imiona i pseudonimy ok. 100 osób, które złożyły się na jej produkcję.
Dla zespołu na rybnickim stadionie ustawiono scenę o wysokości 14 m i szerokości 21 m. W jej tle zainstalowano duże telebimy. Według organizatorów maksymalna moc nagłośnienia wynosi 650 kW, a energia do realizacji koncertu pochodzi z agregatów o mocy wystarczającej do zasilenia 2,5 tys. gospodarstw domowych.
Bramy stadionu otwarto ok. godz. 17. Od. godz. 17.45 zaczęły grać zespoły rozgrzewające publiczność: Bloo, Symetria, Chemia i Złe Psy (z aktorem Tomaszem Karolakiem w składzie). Ze względu na późną porę koncertu Guns N'Roses (początek występu planowano na godz. 21) specjalne wystąpienie do mieszkańców przygotował przed kilkoma dniami prezydent Rybnika Adam Fudali.
"Zaplanowane na trzy godziny show grupy Guns N'Roses, znanej ze swej nieprzewidywalności i artystycznej ekstrawagancji, jest gwarancją doskonałej, choć z pewnością bardzo głośnej uczty muzycznej na światowym poziomie. Mam jednak pełną świadomość, że dla części mieszkańców, głośny, późnowieczorny koncert, wiązać się może z uciążliwościami, dlatego z góry proszę o wyrozumiałość w tę wyjątkową noc" - napisał Fudali.
Według informacji współorganizującego koncert rybnickiego samorządu w mieście i wokół niego już od dawna nie można było zarezerwować noclegu na noc po wydarzeniu. Ok. 700 miejsc noclegowych w okolicy fani zamówili wkrótce po wyznaczeniu terminu występu - w lutym.
Widzów środowej imprezy po jej zakończeniu będą rozwoziły po Rybniku dodatkowe kursy komunikacji miejskiej (bezpłatnie na podstawie biletu na koncert). Nocny transport z Rybnika do Katowic zapowiedział jeżdżący na tej trasie prywatny przewoźnik (przejazd płatny z przystanku Gliwicka Szpital - ok. 200 metrów od stadionu w stronę centrum).
Z przypadającego na przełom lat 80. i 90. okresu największej popularności Guns N' Roses, w zespole pozostał do dziś tylko lider, wokalista Axl Rose. W ostatnim czasie grupę współtworzyli klawiszowiec Dizzy Reed, basista Tommy Stinson, klawiszowiec Chris Pitman, grający na gitarze rytmicznej Richard Fortus, perkusiści Frank Ferrer oraz Bryan Kei Mantia, a także gitarzyści Ron
"Bumblefoot" Thal oraz Darren Jay Ashba.
Zespół przyleciał do Katowic w poniedziałek po południu. Według nieoficjalnych informacji medialnych wtorek jego członkowie mieli spędzić w Krakowie.
- tyle Polska Agencja Prasowa


*Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
*\

Tour de Pologne - wyścig kolarski ZOBACZ TRASĘ, ZDJĘCIA, WIDEO, ZAWODNIKÓW

**

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!