Gwiazdy pokazały klasę, Fenerbahce Stambuł - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:20, 25:16, 25:11)

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przegrał w Stambule z Fenerbahce 0:3.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przegrał w Stambule z Fenerbahce 0:3. Dąbrowianki chcąc awansować muszą wygrać rewanżowe spotkanie oraz wykazać wyższość w złotym secie. W przeciwnym razie w półfinale zagra zespół z Turcji.

Fenerbahce przed rokiem triumfował w Lidze Mistrzyń i choć po sezonie doszło do małej rewolucji kadrowej w zespole nadal błyszczą siatkarskie gwiazdy. Siła ataku opiera się na najlepszej siatkarce ostatniej olimpiady w Londynie Koreance Yeoung Kim, rozegraniem zaś kieruje Amerykanka Lindsay Berg.

W drużynie znad Bosforu gra była siatkarka BKSAluprof Berenika Okuniewska. Polka w lidze nie zawsze ma miejsce w podstawowym składzie, przeciwko Tauronowi zagrała od początku.

Dąbrowianki przegrały pierwszego seta, ale momentami były równorzędnym rywalem dla tureckiego zespołu. w drugim przewaga Fenerbahce była już wyraźna. Po wyrównanym początku (11:9) w ekspresowym tempie odjechały Tauronowi (18:9, 21:11, 25:16) i prowadziły już 2:0. W trzecim postawiły kropke nad i i są bliżej półfinału.

Dzisiaj w Muszynie w innym ćwierćfinałowym pojedynku Pucharu CEV Muszynianka zagra z BKSAluprof Bielsko-Biała. Początek spotkania o godz. 18.