Halloween Run Olsztyn 2016: Na starcie wampiry, zombie i czarownice [ZDJĘCIA]

BR/mat. prasowe
Halloween Run Olsztyn 2016
Wampiry, zombie, czarownice, zmory, wróżki, wilkołaki, kościotrupy oraz inne straszydła rywalizowały w biegach, marszach i konkursach zorganizowanych w ramach pierwszej edycji Halloween Run, która odbyła się 30 października w jurajskim Olsztynie.

Z parkingu przy ścieżce rowerowej w Olsztynie-Odrzykoniu wystartowało w sumie ponad 200 osób. Trasa biegła po leśnych duktach.

Bieg główny na dystansie 15 km najszybciej pokonał Zbigniew Kalinowski - Zabiegani Częstochowa. Najlepszą kobietą okazała się Justine Jendro - Laufteam TU Freiberg. W biegu na 10 km na pierwszych miejscach uplasowali się Jakub Caban - UKS Pilawa Moskorzew i Aneta Świtaj – Aktywna Ekipa Calypso Częstochowa. Dystans pięciokilometrowy najszybciej pokonali Rafał Formicki z Zawiercia i Julia Surman z Katowic. Marsz nordic walking na dystansie 10 km wygrali: Grzegorz Dors i Danuta Pala-Skrzypczyk z RTB Tracker LKS Podkowa Janów.

Był także bieg, w którym zmagali się najmłodsi, konkurs na najciekawsze przebranie i zupa dyniowa, a także pamiątkowe medale i koszulki.