Harcerski Zespół Artystyczny Słoneczni potrzebuje nowych...

  Harcerski Zespół Artystyczny Słoneczni potrzebuje nowych mikrofonów. Każdy może pomóc!

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Harcerski Zespół Artystyczny Słoneczni śpiewa i tańczy od ponad 50 lat
  1/5
  przejdź do galerii

  Harcerski Zespół Artystyczny Słoneczni śpiewa i tańczy od ponad 50 lat ©Youtube

  Harcerski Zespół Artystyczny Słoneczni im. Hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP działający od 55 lat, a w tym od 45 lat w murach Pałacu Młodzieży w Katowicach, rozpoczął akcję #MikrofonyDlaSŁONECZNYCH. harcerze zbierają pieniądze na stronie Pomagamy.im na nowe mikrofony.
  Harcerski Zespół Artystyczny „Słoneczni” śpiewa i tańczy już od ponad 50 lat. Występował na scenie u boku takich artystów jak Maryla Rodowicz, Bajm, Grupa VOX, Ryszard Rynkowski, Józef Skrzek, Kabaret TEY, Grzegorz Hyży, Rolf Zuckowski, Papa D., Krzysztof Wierzchowski, Dariusz Niebudek i wielu innych. Teraz zespół potrzebuje pomocy. Od 18 lat harcerze mają te same mikrofony. By dobrze brzmieć na scenie potrzebują lepszego sprzętu.

  Zobacz galerię

  "Dlatego zorganizowaliśmy akcję #MikrofonyDlaSłonecznych, która ma na celu zebranie środków na 16 profesjonalnych mikrofonów bezprzewodowych.
  W przypadku gdyby zebrana została większa pula pieniędzy, z pozostałej kwoty uzupełnione zostanie wyposażenie zespołu w głośniki aktywne, niezbędne zarówno podczas prób, jak i w trakcie koncertów" - piszą na swojej stronie członkowie zespołu.  Zespól bardzo chce użyć nowych mikrofonów podczas koncertu na Zlocie ZHP 2018 w Gdańsku, który rozpocznie się już na początku sierpnia. Zbiórka na nowe mikrofony odbywa się za pomocą portalu Pomagajmy.im. (https://pomagamy.im/sloneczni).

  Od 55 lat Harcerski Zespół Artystyczny SŁONECZNI działa na rzecz dzieci i młodzieży. Koncertuje, prowadzi audycje radiowe i organizuje obozy harcerskie. Repertuar zespoły złożony jest z z piosenek obozowych i harcerskich, dziecięcych i familijnych . W skład zespołu wchodzi ok. 40 pełnych pasji zuchów i harcerzy.

  Przez ponad pięćdziesiąt lat Zespół występował w różnych miastach i miasteczkach. Koncertował podczas wielkich uroczystości, na festiwalach, w historycznych amfiteatrach i przy harcerskich ogniskach. Tych koncertów było ponad 1500 w piętnastu krajach Europy i Azji. Każde z tych wydarzeń było inne - dla wszystkich członków Słonecznych, jednakowo ważne i niezapomniane.

  Największym wyzwaniem była realizacja - w grudniu ubiegłego roku - dwóch koncertów z okazji 50 lecia Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI im. hm. Edwarda Sośnierza, Śląskiej Chorągwi ZHP - w jego trakcie na scenie zaprezentowały się wszystkie pokolenia Słonecznych.

  Akcję #MikrofonyDlaSłonecznych wsparli już: Jolanta Fraszyńska, Mariusz Kałamaga, Mirosław Nainert, Anna Peterko, i inni.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  PROGRAM TYDZIEŃ: Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał