HIPOKRATES 2017: Wręczyliśmy laury dla ludzi medycyny. Honorowy tytuł Hipokratesa dla prof. Adama Maciejewskiego

Akcja specjalna HIPOKRATES 2017

Wideo

Zobacz galerię (165 zdjęć)
Zdrowie chorego jest najwyższym prawem. Tak właśnie myślą i według tej zasady działają wszyscy, których wyróżniliście w plebiscycie Dziennika Zachodniego - Hipokrates 2017. W sobotę, 10 marca, podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, odbywającego się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, uhonorowaliśmy laureatów naszej akcji.

Kapituła Plebiscytu przyznała też honorowy tytuł Hipokratesa 2017. Został nim prof. Adam Maciejewski, chirurg z Centrum Onkologii w Gliwicach, który wraz ze swoim zespołem lekarzy przeprowadził pierwszy ratujący życie przeszczep twarzy na świecie. - Pozwólcie jednak, że potraktuję tę nagrodę jako nagrodę całego zespołu i w imieniu tego zespołu bardzo serdecznie za nią dziękuję - zaznaczył laureat.

Tegoroczna, trzecia już odsłona plebiscytu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem pacjentów naszego województwa. Czytelnicy i Internauci DZ wybrali laureatów najpierw w etapie miejsko-powiatowym, który trwał od 5 do 28 lutego, następnie w finale wojewódzkim, który zakończył się 7 marca br. W plebiscycie zgłoszonych zostało blisko 3000 uczestników, na których czytelnicy oddali tysiące głosów. Faworytom w każdej z tych kategorii wręczyliśmy w sobotę, 10 marca, wyróżnienia, medale i statuetki. Patronat nad wydarzeniem objął Śląski Uniwersytet Medyczny.

Czytelnicy oraz Internauci wybierali najlepszych specjalistów w kategoriach miejsko-powiatowych oraz wojewódzkich – Pielęgniarka lub Położna Roku, Stomatolog Roku, Lekarz Rodzinny Roku, Pediatra Roku, Najbardziej przyjazna placówka służby zdrowia – przychodnia lub gabinet lekarski – oraz w kategoriach wojewódzkich: Ratownik Medyczny Roku, Aptekarz Roku, Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Ortopeda Roku, Okulista Roku, Kardiolog Roku, Szpital Roku.

Kapituła Plebiscytu przyznała też honorowy tytuł Hipokratesa 2017. Otrzymał go prof. Adam Maciejewski, który wraz ze swoim zespołem lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, przeprowadził pierwszy ratujący życie przeszczep twarzy na świecie.

- Bardzo dziękuję kapitule za to wyróżnienie. Pozwólcie jednak, że potraktuję tę nagrodę jako nagrodę całego zespołu i w imieniu tego zespołu bardzo serdecznie za nią dziękuję - podziękował krótko prof. Maciejewski.

Hipokrates 2017: Nagrody Kapituły. Oto laureaci ZDJĘCIA

Zobacz wyniki w etapie wojewódzkim w kategoriach:

Lekarz Rodzinny Roku
Pediatra Roku
Stomatolog Roku
Przyjazna placówka Roku
Pielegniarka lub Położna Roku

Sprawdź wyniki głosowania w KATEGORIACH WOJEWÓDZKICH:

Ortopeda Roku | Ginekolog Roku | Okulista Roku | Kardiolog Roku | Aptekarz Roku | Chirurg Roku | Szpital Roku | Ratownik Medyczny Roku

Najpopularniejsze pielęgniarki, lekarze rodzinni i pediatrzy... Oto najlepsi z najlepszych
W kategorii Najpopularniejsza Pielęgniarka lub Położna Roku najwięcej głosów zebrała Barbara Weiss z Przychodni Rejonowej SPZOZ w Rudzie Śląskiej. - W pracy zawsze kieruję się wiarą, nadzieją i miłością. Wiarą w to, że to co robimy jest ważne, miłością do zawodu, który wybrałam i nadzieją, że ci mali pacjenci, którymi się opiekuję, czują się bezpiecznie - mówiła ze sceny laureatka.

Druga w województwie była Ilona Janda z Mysłowickiego Centrum Zdrowia, a trzecia - Nina Wyszyńska ze Szpitala nr 1 w Bytomiu.

Wśród stomatologów I miejsce w województwie śląskim zajął Marcin Krufczyk, dentysta z Gliwic. - Badania wykazują, że 90 proc. pacjentów boi się dentysty. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do gabinetu - przekonywał Najpopularniejszy Stomatolog Roku.
- Chciałbym przekazać, że w naszej placówce zajmujemy się leczeniem bezstresowym, mamy nowoczesne podejście, bo bez nowoczesnej technologii współczesna stomatologia nie może istnieć. Czasy dentysty-sadysty już dawno minęły - zażartował na koniec.

Na drugim miejscu wśród stomatologów uplasował się Jakub Urban z gabinetu Stomatologia Sypień z Bielska-Białej, a na trzecim - Michał Wieczorek z MED-DENTAL w Rudzie Śląskiej.

Najpopularniejszym lekarzem rodzinnym w regionie okazała się Monika Gawęcka-Starczewska z NZLA Medycyna Rodzinna w Sosnowcu. Tu za nią był Sebastian Kwiatek z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 i Ada Rozewicz przychodni Szpakmed Godula w Rudzie Śląskiej.

Tytuł Pediatry Roku w woj. śląskim przyznaliście Januszowi Safińskiemu z Gabinetu pediatrycznego w Sosnowcu. Miejsce drugie przypadło w udziale Ewie Siwczyk z przychodni Szpakmed Godula w Rudzie Śląskiej, a trzecie - Justynie Paprockiej z Med4kids w Katowicach.

Mianem Najbardziej Przyjaznej Placówki Roku uhonorowaliście Poradnię Medycyny Rodzinnej Szpakmed – Godula. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło Prywatne Centrum Medyczne AKO-MED S.C. w pow. lublinieckim, trzecie - Centrum Medyczne Femina s.c. w Katowicach.

W kategorii Najpopularniejszy Ratownik Medyczny Roku bezkonkurencyjny okazał się Damian Szawerna z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Drugi był Paweł Niemczyk z NZOZ Szpital Miejski w Żorach, a trzecia - Agnieszka Harendarczyk z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Tytuł Najpopularniejszego Aptekarza Roku przyznaliście Katarzynie Łopacie z Zielarni u Farmaceuty w Mysłowicach. Drugi był Łukasz Świętek z Apteki Grosik w Katowicach. Trzecie miejsce zajęła: Marzena Muras z Apteki Rodzinnej w Gliwicach

Najpopularniejszym Ginekologiem Roku wybraliście Jakuba Staniczka z Kliniki Magnuccy w Katowicach. Tuż za nim uplasował się Maciej Jędrzejko prowadzący indywidualną praktykę lekarską w Tychach. Trzecia była Marta Paliga z poradni AngeliusProvita.

W kategorii Najpopularniejszego Chirurga Roku największym uznaniem obdarzyliście Marka Kucharzewskiego ze Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu. Drugie miejsce zajął Szymon Wiewióra z NZOZ Medicus w Żywcu, a trzecie - Dariusz Stępień z NZOZ Euro-Klinika w Siemianowicach Śląskich.

Najpopularniejszym Ortopedą Roku w woj. śląskim został Patryk Tomasik z Wojewódzkiego Szpitala w Piekarach Śląskich. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Tomaszowi Kuźmie ze Szpitala w Blachowni w pow. częstochowskim. Trzecie miejsce na podium zajął Andrzej Jasiński z NZOZ Medicus w Bytomiu.

Tytuł Najpopularniejszego Okulisty Roku powędrował w tym roku do Agnieszki Stanik-Walentek z Inter-Med w pow. będzińskim. Drugi był Gholamreza Fakhari z Gabinetu Specjalistyczno-okulistycznego Rezamed w Częstochowie, trzeci - Bartosz Wieczorek z ZBM Zdrowie w Bytomiu.

Najpopularniejszym Kardiologiem Roku w woj. śląskim został Michał Zakliczyński z Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Drugie miejsce zajął Jarosław Pędras ze szpitala Megrez w Tychach, trzecie miejsce - Magdalena Miczko z Prinn sp. z o.o. z Dabrowy Górniczej.

Miano Najpopularniejszego Szpitala Roku w Śląskiem w 2017 roku przyznaliście Centrum Medycznemu Angelius Provita sp. z o.o. w Katowicach. Zaraz za nim uplasowało się Centrum Zdrowia w Mikołowie sp. z o.o., a trzeci był SP ZOZ Szpital nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach.

Śląski Dzień Zdrowia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach ZDJĘCIA

Lista nagrodzonych w etapie powiatowym konkursu
Hipokrates 2017 – Najpopularniejsza Pielęgniarka lub Położna Roku:

Powiat będziński Marzena Wójcik Fundacja Pro Salute

Powiat bielski Sylwia Jarco Szpital Pod Bukami

Bielsko-Biała Jolanta Włoszek Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Powiat bieruńsko-lędziński Urszula Sroka Przychodnia Rejonowa nr 1

Bytom Nina Wyszyńska Szpital nr 1 w Bytomiu

Chorzów Agnieszka Guca-Domańska Śląski Instytut Matki i Noworodka

Powiat cieszyński Agata Pasterny Szkoła Rodzenia w Goleszowie

Częstochowa Małgorzata Pudlik Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie

Powiat częstochowski Katarzyna Jagieła Przychodnia Zdrowia w Konopiskach

Dąbrowa Górnicza Ilona Kowalska Dąbrowskie Centrum Onkologiczne

Gliwice Karina Niemieczek Centrum Onkologii Gliwice

Powiat gliwicki Teresa Miketa Szpital w Knurowie

Jastrzębie-Zdrój Zofia Dutkiewicz NZOZ Puls

Jaworzno Beata Cabała ELVITA – Jaworzno III

Katowice Justyna Milczarek Poradnia Panamed

Powiat lubliniecki Hanna Lewandowska NZOZ Salus

Powiat mikołowski Anna Wróbel Centrum Zdrowia w Mikołowie

Mysłowice Ilona Janda Mysłowickie Centrum Zdrowia

Powiat myszkowski Anna Wojtyla Szpital Powiatowy w Myszkowie

Piekary Śląskie Cecylia Kroczek Szpital Miejski nr 1 w Piekarach Śląskich

Powiat pszczyński Beata Melerowicz NZOZ „SANUS”

Powiat raciborski Katarzyna Sobeczko Szpital Rejonowy im. dr Józefa Rostka

Ruda Śląska Barbara Weiss Przychodnia Rejonowa SPZOZ w Rudzie Śląskiej

Rybnik Małgorzata Nogły Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku

Siemianowice Śląskie Iwona Ogiermann Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich

Sosnowiec Jolanta Kurzydło Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5

Świętochłowice Karolina Działek Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach

Powiat tarnogórski Małgorzata Przybylska Repty - Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

Tychy Małgorzata Zimmermann Przychodnia Rejonowa nr 3 Eskulap

Powiat wodzisławski Stefania Sosna Przychodnia Wiomed

Zabrze Andrzej Englisz Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Powiat zawierciański Agnieszka Piłka Promed Łazy

Żory DorotaKamińska NZOZ Elmed

Najpopularniejszy Stomatolog Roku:

Powiat będziński JoannaMarkiewicz Centrum Dentystyczno-Lekarskie Promedica Będzin

Powiat bielski Piotr Łukojć Stomatologia Dziecięca Kids Smile Studio

Bielsko-Biała Jakub Urban Stomatologia Sypień

Powiat bieruńsko-lędziński Dominika Nowak-Polak Stomatologia Polak Lędziny

Bytom Elżbieta Szybiak ZOZ Ars-Med.

Chorzów Grażyna Bryzgalska Stomatologia Rodzinna Bryzgalski

Powiat cieszyński Łukasz Pawlik PARK MEDICAL

Częstochowa Jarosław Rajczyk Rajdent Agnieszka Synowiecka- Rajczyk & Jarosław Rajczyk

Dąbrowa Górnicza Piotr Ziętek Przychodnia Merkury

Gliwice MarcinKrufczyk Dentysta.eu Gliwice

Powiat gliwicki Marta Kowalczuk Zespół Gabinetów Stomatologicznych Dentes

Jastrzębie-Zdrój Tomasz Janic Estedent

Jaworzno Agnieszka Matuszczyk Stomatologia Matuszczyk

Katowice Anna Sobczyńska DUO MEDICA

Powiat kłobucki Renata Syguda Prywatna Praktyka Stomatologiczna

Powiat lubliniecki JoannaJaniczek-Janas Gabinet Dentystyczny SmileDent

Powiat mikołowski Anna Szczepańska-Gola Alfadent

Mysłowice Dariusz Gorczyca Dental Centrum Prywatne Gabinety Stomatologiczne

Powiat myszkowski Aleksandra Wróbel NEOELDENT

Piekary Śląskie Emilia Białas-Krauza Zdrowit Dąbrówka

Powiat pszczyński Sylwia Kocela-Kozłowska Stomatolog Pawłowice – Moderno

Powiat raciborski Tomasz Wierczek Stomatologia Wierczek

Ruda Śląska Michał Wieczorek MED-DENTAL

Rybnik Agata Gawrychowska Stoma-dental

Siemianowice Śląskie Agnieszka Knapik-Woźniak Euro Medic

Sosnowiec Ewa Bzymek Prywatna Praktyka Stomatologiczna

Świętochłowice Zuzanna Łyczba Łyczba Genowefa. Gabinet stomatologiczny

Powiat tarnogórski Justyna Kawczyk-Król Indywidualna Praktyka Stomatologiczna Justyna Król-Kawczyk

Tychy Anna Krzysztoforska Kierach Dental&Esthetic

Powiat wodzisławski Dagmara Figura Praktyka Lekarska Dentystyczna

Zabrze Konrad Korniluk KORN-MED.

Powiat zawierciański Aneta Czelakowska Prywatna Praktyka Stomatologiczna

Żory Henryk Frelich Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H. Frelich

Powiat żywiecki Anna Beyga Prywatna Praktyka Stomatologiczna

Najpopularniejszy Lekarz Rodzinny Roku:

Powiat będziński Kamil Doliński Centrum Medyczne Warpie

Powiat bielski Małgorzata Gołyszny Ośrodek Zdrowia w Grodźcu Śląskim

Bielsko-Biała Aleksandra Kozak Medwork

Powiat bieruńsko-lędziński Beata Jezierska-Wysocka Przychodnia Specjalistyczna

Bytom Sebastian Kwiatek Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4

Chorzów Bożena Pietrzyk NFZ Energomontaż

Powiat cieszyński Joanna Wawrzyczek NZOZ Praktyka Grupowa Lekarzy Domowych Pruchna Drogomyśl S.C.

Częstochowa JoannaNowak Surgica Pawełczak

Powiat częstochowski Dariusz Grzesiak SP ZOZ Konopiska

Dąbrowa Górnicza Karol Smółka Poliklinika PRINN

Gliwice Wojciech Chmielewski NZOZ Przychodnia Akademicka

Powiat gliwicki Marek Awramienko Centrum Usług Medycznych Remedium

Jastrzębie-Zdrój Andrzej Warlewski Poradnia Lekarza Rodzinnego Pro Familiae

Jaworzno Paulina Kramarczyk ZLO Jaworzno MCM Podwale

Katowice Anna Słota-Woźniczka Moja Przychodnia

Powiat kłobucki JoannaHalkiewicz Szpital Rejonowy w Kłobucku

Powiat lubliniecki IzabelaSpałek-Dziwis NZOZ "Salus"

Powiat mikołowski Justyna Kramza FamiliaMed

Mysłowice Grzegorz Wyrobiec Mini-Klinika

Powiat myszkowski Beata Jakubiec-Bartnik Przychodnia Zdrowia Światowid

Piekary Śląskie MirelaGumułka "Moja Poradnia"

Powiat pszczyński Janina Szafron-Michalik Centrum gabinetów specjalistycznych

Powiat raciborski ZiemowitBezler Przychodnia Ocicka

Ruda Śląska Ada Rozewicz Szpakmed Godula

Powiat rybnicki Mariusz Kaszek Czerwionka-Leszczyny

Rybnik Jolanta Makosz Rybnik Pro Vita

Siemianowice Śląskie Rafał Rybarczyk Przychodnia Michałkowice

Sosnowiec Monika Gawęcka-Starczewska NZLA Medycyna Rodzinna

Świętochłowice Marek Janusz Owczarek NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej

Powiat tarnogórski Ewa Kwiatkowska-Nowak Tarnowskie Góry

Tychy Iwona Simon-Górska NZOZ Paprocany

Powiat wodzisławski Grzegorz Stanecki NZOZ Puls Wodzisław Śląski

Zabrze Bożena Flis-Raniowska Przychodnia Makoszowy

Powiat zawierciański Jadwiga Cholewka-Kalamat ALMED

Żory Adam Kula Prywatna Praktyka Lekarska

Powiat żywiecki Arkadiusz Kozioł Ośrodek Zdrowia Łodygowice

Najpopularniejszy Pediatra Roku:

Powiat będziński Anna Grabara-Czech NZOZ Syberka

Powiat bielski Bożena Kaźmierczak SP ZOZ w Bestwinie

Bielsko-Biała Dorota Stachowicz Oddział Niemowlęcy Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Powiat bieruńsko-lędziński Urszula Tatoj Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bojszowach

Bytom Jarosław Groszko Indywidualna praktyka lekarska

Chorzów Anna Kobylec Przychodnia na Rymera

Powiat cieszyński JoannaWawrzyczek NZOZ Promed

Częstochowa RomanSikora Gabinet Lekarski Roman Sikora

Powiat częstochowski Gabriela Bogdał Paw-Med

Dąbrowa Górnicza Elżbieta Ślawska-Domin NZOZ Med-Mydlice

Gliwice Anna Zielińska Meden Gliwice

Powiat gliwicki Aleksandra Awramienko Przychodnia Pyskowice-Centrum Usług Medycznych Remedium

Jastrzębie-Zdrój Zbigniew Chmiel NZOZ "Zdrowie"

Jaworzno JoannaKawecka Miejskie Centrum Medyczne Zacisze

Katowice Justyna Paprocka Med4kids

Powiat lubliniecki Małgorzata Springwald NZOZ Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny w Koszęcinie

Powiat mikołowski Halina Kubala-Loch FamiliaMed Mikołów

Mysłowice Anna Makosz-Raczek SALUS NOVA NZOZ

Powiat myszkowski Bożena Staśkiewicz-MrożekPoradnia dla Dzieci - Ośrodek Zdrowia Żarki

Piekary Śląskie Dariusz Iskanin Poradnia Medis+ Piekary Śląskie

Powiat pszczyński Janina Szafron-Michalik Centrum Gabinetów Specjalistycznych Janina Szafron Michalik

Powiat raciborski Beata Kwaśny-Broda Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Zdrowie" sp. z o.o.

Ruda Śląska Ewa Siwczyk SzpakmedGodula

Rybnik Katarzyna Smyczek NZOZ "TRIMED" S.C

Siemianowice Śląskie Barbara Pajek NZLA Michałkowice

Sosnowiec Janusz Safiński Gabinet pediatryczny

Świętochłowice Zbigniew Gajda Przychodnia Lekarska Rejon nr 1

Powiat tarnogórski Beata Nycz-Gerlich Ośrodek Zdrowia

Tychy Dawid Ciemięga Szpital Miejski Tychy

Powiat wodzisławski Małgorzata Prokop Prywatna Praktyka Lekarska

Zabrze Jolanta Cheluszka NZOZ Hipokrates

Powiat zawierciański Jolanta Borowiecka N.Z.O.Z Dentystyka

Żory Dorota Lisikiewicz DE-MED

Powiat żywiecki Gabriela Pytlarz-Cojda Szpital Żywiec

Najbardziej Przyjazna Placówka Roku:

Powiat będziński Centrum Medyczne Primus

Powiat bielski Indywidualna Praktyka Pielęgniarki Katarzyna Zuziak

Bielsko-Biała Konior Clinicsp.z o.o. sp.k.

Powiat bieruńsko-lędziński Medicor Adam Zug, Teresa Zug

Bytom ZBM Zdrowie Maria Sadowska-Wieczorek

Chorzów Stomatologia Rodzinna Bryzgalski

Powiat cieszyński NZOZ Inwest Partner Medycyna

Częstochowa Surgica Pawełczak - Specjalistyczno-Diagnostyczny Ośrodek Zdrowia

Powiat częstochowski PAW-MED

Dąbrowa Górnicza Merkury Sp. z o.o

Gliwice Kosmo DentalClinic

Powiat gliwicki Stożek Katarzyna Poradnia Zdrowa Rodzina

Jastrzębie-Zdrój NZOZ Poradnia Lekarza Rodzinnego Pro Familiae

Jaworzno PRO-FAMILIA-MED Agata Smoliło

Katowice Centrum Medyczne Femina s.c.

Powiat kłobucki Ewa Ambroży-Woźniak

Powiat lubliniecki PRYWATNE CENTRUM MEDYCZNE AKO-MED S.C.

Powiat mikołowski Podmiot Leczniczy "NASZA PORADNIA"

Mysłowice NZOZ "SALUS NOVA"

Powiat myszkowski Marek Żurek -Centrum Medyczne "ALMED"

Piekary Śląskie NZOZ Centrum Przyjaznej Stomatologii "NEW-DENT"

Powiat pszczyński HOPE Centrum Psychoonkologii Aleksandra Przybyła

Powiat raciborski Indywidualna Praktyka Stomatologiczna Lek. Stom. Leszek Oleś

Ruda Śląska Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed – Godula

Powiat rybnicki Centrum Medyczne Medan

Siemianowice Śląskie NZLA "Bytków"

Sosnowiec SANTE CLINIC sp. z o.o. sp.k.

Świętochłowice Andrzej Łyczba NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej

Powiat tarnogórski NZOZ "MEDICUS-Jerzy Psiuk"

Tychy Centrum Medyczne Paprocany

Powiat wodzisławski NZOZ Firemed

Zabrze NZOZ KOPERNIK

Powiat zawierciański Pracownia RTG Konsorcjum Lekarzy Radiologów

Żory Lekarze Dentyści DENTAM

Powiat żywiecki Praktyka grupowa lekarzy rodzinnych "MEDYK" S.C.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3