Hokej: Kanada - Finlandia 2:0 [ZDJĘCIA]. Kanadyjczycy obronili tytuł

Drużyna Klonowego Liścia obroniła tytuł mistrza świata i po raz 26. została najlepszą drużyną globu. W finale Kanadyjczycy pokonali Finlandię 2:0.

Choć był to finał mistrzostw świata Elity w hokeju, to wynik w Moskwie mieliśmy typowo piłkarski. Długo wydawało się, że o złotym medalu zadecyduje tylko jedna bramka. Drugiego gola Kanadyjczycy strzelili na sekundę przed końcem spotkania.

Obrońcy tytułu zrewanżowali się Finom za porażką w fazie grupowej (0:4) i zasłużenie sięgnęli po złoto. Drużyna Suomi po dziewięciu kolejnych zwycięstwach doznała w Rosji pierwszej porażki potwierdzając, że mecze finałowe są jej przekleństwem. Finlandia po raz 10 grała w finale MŚ i tylko dwa razy wywalczyła tytuł mistrzowski.

Prowadzenie dla Kanady zdobył w I tercji Connor McDavid trafiając z bliska pod poprzeczkę. Finowie starali się odrobić straty, ale to Kanadyjczycy dwa razy razy częściej strzelali na bramkę rywali. W ostatniej minucie Finowie postawili wszystko na jedną kartę i najpierw wycofali bramkarza, a później wzięli czas. Zamiast wyrównać stracili jednak drugiego gola po strzale do pustej bramki Matta Duchene’a.

Brązowy medal zdobyli w Moskwie Rosjanie pokonując ekipę USA 7:2.