Hokej. Po porażce w Bytomiu z Polonią szóstka mocno oddaliła się od Unii Oświęcim

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Po porażce w Bytomiu oświęcimscy hokeiści (białe koszulki) mają jeszcze jedną szansę na grę w "szóstce"
Po porażce w Bytomiu oświęcimscy hokeiści (białe koszulki) mają jeszcze jedną szansę na grę w "szóstce" Fot.Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim przegrała ważny mecz w Bytomiu z miejscową Polonią i „szóstka” mocno się oddaliła, bo niekorzystnie dla podopiecznych Josefa Dobosza ułożyły się inne wyniki spotkań. Ostatnią szansę na miejsce w elicie będzie dla oświęcimian zwycięstwo w ostatnim meczu we własnej hali z Opolem. Muszą jednak wziąć pełną pulę.

W pierwszej odsłonie niewiele ciekawego działo się na bytomskiej tafli. Unia z respektem dla rywali oddała jedynie strzał Wojtarowicza (8 min). Gola straciła po strzale Kartoszkina, który po przejechaniu linii niebieskiej, uderzył zza obrońcy, więc Fikrt nie miał szans na skuteczną interwencję.

Druga tercja rozpoczęła się od wyrównującego gola Dariusza Wanata, który wbił krążek do siatki po zagraniu od Artura Budzowskiego. W następnej zmianie to Budzowski miał szansę podwyższenia wyniku.

Bytomianie po stracie gola zaczęli grać agresywniej. Na efekty nie trzeba było długi czekać.

W dwójkowej akcji nie bawili się w zbędne kombinacje. Przygodzki z połowy tercji przymierzył w „okienko”.

Ostatnia tercja rozpoczęła się pomyślnie dla gości. Sebastian Kowalówka zagrał wzdłuż bramki, a z bliska formalności dopełnił Damian Piotrowicz.

Potem oświęcimianie zmarnowali trzy przewagi liczebne, w których specjalnie nie zagrozili miejscowym, a mogli zostać skarceni, lecz bytomianie źle rozegrali dwójkową akcję.

W dogrywce w 63 min dobrą okazję miał Kasperlik, który będąc blisko bramki starał się podawać, zamiast decydować się na strzał. Chwilę później miejscowi wyprowadzili atak i znowu zastosowali proste środki, bo Wanacki sprzed bulika płaskim strzałem zapewnił bytomianom zwycięstwo.

Polonia Bytom – Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, dog. 1:0)
Bramki:
1:0 Kartoszkin (Danieluk, Pastryk) 12, 1:1 Wanat (Budzowski, Malicki) 23, 2:1 Przygodzki (Demianiuk, Owczarek) 26, 2:2 Piotrowicz (Kowalówka) 41, 3:2 Wanacki 64.

Unia:
Fikrt – Vosatko, Bezuszka; Kowalówka, Daneczek, Piotrowicz – Kysela; Kasperlik, Haas, Tabaczek – Graca, Gębczyk; Budzowski, Wanat, Malicki - Szewczyk, Paszek, Wojtarowicz.

Sędziował: Maciej Pachucki (Gdańsk).

Kary: 8 – 2 minut. Widzów: 500.

Inne mecze: HC GKS Katowice – Comarch Cracovia 3:1 (1:0, 2:1, 0:0); PGE Orlik Opole – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 0:2, 1:1); Nesta Mires Toruń – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 (2:0, 0:1, 0:2). Mecz: Stoczniowiec Gdańsk – GKS Tychy – przełożony na 23 listopada. Pauza: SMS PZHL Sosnowiec.

1.Comarch Cracovia..........19.........46........92-43
2.GKS Tychy.....................18.........44........90-31
3.Tatryski Podhale.............19.........39........78-48
4.Polonia..........................20.........37........55-51
5.JKH Jastrzębie................19.........31........62-49
6.PGE Orlik.......................19.........31.........69-49
7.Unia.............................19..........30.........57-54
8.GKS Katowice...............19...........28........47-51
9.Nesta Toruń..................19...........15........55-91
10.Stoczniowiec................18............11........41-75
11.SMS U20......................19.............0........31-135

Sportowy24.pl w Małopolsce

Wideo

Materiał oryginalny: Hokej. Po porażce w Bytomiu z Polonią szóstka mocno oddaliła się od Unii Oświęcim - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3