Horror na meczu Polska – Niemcy. 16:14 w tie-breaku i 3:2. Polacy jadą do Tokio! ZDJĘCIA + WIDEO

Andrzej Czekaj, TOK
Polska Niemcy 3:2
Polska Niemcy 3:2 Sylwia Dąbrowa
Polska - Niemcy Siatkówka NA ŻYWO + TRANSMISJA LIVE Po fantastycznej końcówce wygrywamy w tie-breaku 16:14 i cały mecz 3:2. W niedzielę na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Polacy grali o trzecie miejsce z Niemcami. Relację LIVE prowadził dziennikzachodni.pl. Polska wygrała 3:2!

AKTUALIZACJA

godz. 18.47 - W finale turnieju w Berlinie Rosja pokonała Francję 3:1. Rosjanie uzyskali awans na igrzyska.

Polska - Niemcy 3:2 (20:25, 25:22, 16:25, 28:26, 16:14).

Polska zajęła trzecie miejsce w turnieju w Berlinie, dzięki czemu nadal ma szansę na awans na igrzyska w Rio. Polacy zakwalifikowali się do turnieju kwalifikacyjnego w maju w Tokio.

- Byliśmy już głęboko w szambie, ale się z niego wykaraskaliśmy. To zwycięstwo jest bardzo ważne, byliśmy o krok od tragedii dla polskiej siatkówki - powiedział Marcin Możdżonek przed kamerami TVP.

Polska Niemcy TRANSMISJA LIVE Siatkówka NA ŻYWO

ZAPIS RELACJI LIVE

16:14 - koniec!!!! Mika zakończył! Szał radości na parkiecie!!!15:14 - meczbol nr 2

14:14 - Bieniek w aut.

14:13 - Kubiak i meczbol!

13:13 - remis.

13:12 - blok Kurka! Czas dla Niemców.

12:12 - niesamowita obrona Polaków!

11:12 - Kubiak zablokowany. Czas dla Polski.

5:5 - remis!

5:4 - Polska prowadzi! Czas dla Niemiec.

4:4 - as Kubiaka!

2:4 - Kurek w aut, a mógł być remis.

1:3 - blok Niwmców.

0:1 - prowadzą Niemcy.

Polska - Niemcy 2:2 (20:25, 25:22, 16:25, 28:26). Przed nami tie-break!

28:26 - polski blok!!!

27:26 - setbol.

26:26 - remis.

25:25 - gramy dalej.

25:24 - setbol dla Polski. Czas dla Niemców.

15:17 - Grozer atakuje.

15:16 - jeden punkt przewagi dla Niemców na drugiej zmianie technicznej.

14:14 - Kubiak blok i remis! Czas dla Niemców.

13:14 - Grozer w aut.

11:14 - trzy punkty straty.

10:12 - strata trochę mniejsza.

6:10 - ciągle 4 punkty.

4:8 - Kubiak przekracza linię przy ataku. Przerwa techniczna. Strata 4 punkty...

1:4 -challenge dla Niemców, Polacy dotknęli siatkę. Czas dla Polski. Antiga podniósł głos.

1:3 - Niemcy dalej dwa punkty przewagi.

0:2 - pierwszy punkt w czwartym secie dla gospodarzy i drugi też.

Polska - Niemcy 1:2 (20:25, 25:22, 16:25). Przed nami IV set.

5:8 - przerwa tachniczna.

2:5 - Niemcy odskakują na 3 punkty. Czas dla Polski.

1:3 - początek III seta.

Polska - Niemcy 1:1 (20:25, 25:22). Przed nami III set.

25:22 - atak Kubiaka i jest remis w setach.

24:22 - gramy dalej.

24:21 - bloook!!! Setbol. Teraz Kubiak.

23:21 - blok, drugi raz Możdżonek, który wszedł na boisko. Czas dla Niemiec.

22:21 - znów polski blok!

21:21 - Grozer zablokowany, remis! Czas dla Niecmów.

18:20 - Niemcy znów mają dwa punkty nad Polską.

17:18 - blok Bieńka.

15:17 - dwa punkty.

15:16 - punkt przewagi Niemców na drugiej przerwie technicznej.

13:13 - ciągle równo.

10:10 - gra punkt za punkt.

8:7 - punkt przewagi Polski na przerwie technicznej.

6:6 - i remis.

5:3 - Polacy mają dwa punky do przodu.

2:2 - było 2:0 dla Polski, ale jest remis.

1:0 - skuteczna zagrywka Łomacza. Zaczął się II set.

Pierwszy set dla Niemców. Igrzyska w Rio uciekają Polakom!

20:25 - koniec seta.

20:24 - setbol dla Niemców.

19:23 - już 4 punkty straty.

19:21 - dwa punkty przewagi gospodarzy. Czas dla Polski.

18:17 - znów challenge na korzyść Polaków.

16:16 - najpierw Kłos as, potem blok - remis! Czas dla Niemców.

14:16 - challenge pomógł Polakom!

13:16 - znów trzy punky przewagi Niemiec. Przerwa techniczna.

2:2 - na razie punkt za punkt.

1:0 - pierwszy punkt dla Polski, zaczęliśmy I seta.

godz. 13.32 - prezentacja drużyn.

godz. 13.27 - niedługo początek meczu. Teraz hymny. Przegrana oznacza brak możliwości gry w turnieju kwalifikacyjnym do Rio w maju w Tokio. W meczu grupowym, w piątek, Polska przegrała z Niemcami 2:3.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz

Rozgrywany w Berlinie siatkarski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wkroczył w sobotę w decydującą fazę. W półfinałach spotkały się po dwie najlepsze drużyny z grup A i B berlińskiej imprezy. Kibice zgromadzeni w Max – Schmelling – Halle mogli spodziewać się dwóch półfinałów na naprawdę wysokim poziomie.

I faktycznie oba mecze dostarczyły im niesamowitych emocji. W pierwszym z nich mierzyły się ze sobą zespoły Rosji i Niemiec. Gospodarze chcieli za wszelką cenę grając przed własną publicznością awansować do finału i dać sobie możliwość zagrania w niedzielę o olimpijską przepustkę.

Kto wygra mecz Polska - Niemcy?

Po pierwszym secie wydawało się, że są tego bliscy, bowiem po niezwykle emocjonującej końcówce wygrali z Rosjanami 33:31. Nadzieje na końcowy sukces w meczu niemieckich kibiców okazały się jednak złudne, bowiem trzy kolejne sety ekipa Władimira Alekno rozstrzygnęła na swoją korzyść. Aktualni mistrzowie olimpijscy jako pierwsi zameldowali się w finale czekając na swojego rywala z meczu Polska – Francja.

SZOKUJĄCE SŁOWA BARTOSZA KURKA

Drużyna mistrzów świata już nie istnieje. To jest zespół, który potrafi grać dobrze, ale do tego, który grał w 2014 roku, trochę nam brakuje - powiedział Bartosz Kurek, reprezentant Polski w siatkówce.

Meczu, który był jednym z lepszych, o ile nie najlepszym pojedynkiem na berlińskim turnieju. Trudno się dziwić, wszak po dwóch stronach siatki spotkali się aktualni mistrzowie świata i Europy. Mistrzowski poziom miało też samo spotkanie. Fantastyczne ataki z obu stron, niesamowita gra obronna, wojna psychologiczna pod siatką.

Odporniejsi na to wszystko okazali się Francuzi, którzy w końcówkach pierwszego i drugiego seta zachowali chłodną głowę i byli tylko mały krok od awansu do finału tego turnieju. Zrobili go w partii trzeciej od początku ją kontrolując. Polacy ambitnie próbowali odwrócić losy meczu, ale na próbach się skończyło, ponieważ Francuzi z każdą kolejną piłką byli bliżej otwarcia drzwi z napisem finał. Ostatecznie Trójkolorowym otworzył je skutecznym atakiem będący nie do zatrzymania dla Polaków, zdobywca 17. punktów w całym meczu Earvin N’Gapeth.