I Charytatywny Bieg w Piekarach Śląskich ZDJĘCIA

PSZ
I Charytatywny Bieg Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich
I Charytatywny Bieg Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich UM Piekary Śląskie
Blisko 300 osób wzięło udział w I Charytatywnym Biegu Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich. Pieniądze zbierano na wyposażenie mieszkania podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach.

I Charytatywny Bieg Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich połączony został z tradycjami Biegu Papieskiego. Start i meta usytuowane były na stadionie KS Orkan Dąbrówka Wielka. Zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości 5,5 km lub dwie wynoszące łącznie 11 km. Zainteresowani uczestniczyli również w rywalizacji w nordic walking, a dzieci w zawodach na kilkaset metrów.

W biegu głównym wygrał Piotr Mrachacz z Miechowickiej Grupy Biegowej z wynikiem 41:15. Drugi był Dariusz Wilk z Będzina (43:15), a trzeci Paweł Wylężek z Piekar Śląskich (43:31). Wśród kobiet najlepsze były Joanna Bereska z drużyny gospodarzy (54:41), Edyta Klimosz z Istebnej (55:51) oraz Marzena Krawczyk (55:55). 11 kilometrów z doskonałym czasem 01:06:37 przebiegła prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Na dystansie 5,5 km zwyciężył Marcin Respondek z Lecymy Durś (23:19). Drugie miejsce zajął Adam Skiba z Koszęcina (24:19), trzecie Bartłomiej Zawadzki z Piekar Śląskich (24:40). Bieg na 5,5 km ukończył także wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański, uzyskując wynik 34:28.

W konkurencji nordic walking najlepsi okazali się Paweł Słupianek z grupy Lecymy Durś (30:37), Franciszek Hajduk z grupy SieChodzi (31:56) i Grzegorz Szeremeta z grupy Cidry Lotajom (32:17).

Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki ze słowami Jana Pawła II „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”, a wszyscy biegacze medale. Pamiątki wykonali podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Pieniądze zebrane z pakietów startowych, ale również na miejscu zawodów, zostaną przekazane na konto Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich na wyposażenie mieszkania dla podopiecznych.